Denník N

Dieťa našich priateľov vážne ochorelo

Ako kontaktovať našich priateľov, keď ich dieťa vážne ochorelo? Kontakt s našimi priateľmi v náročných obdobiach, napr. vtedy, keď ich dieťatko vážne ochorelo, môže byť pre rodičov veľkou podporou. Ako to urobiť? Možno bude pre Vás video inšpiráciou.

AKO POMÔCŤ RODINE, KTORÝCH DIEŤA VÁŽNE, NEVYLIEČITEĽNE OCHORELO?

Nebýva to ľahké. Naši priatelia zvyčajne nemajú kapacitu nás kontaktovať. Byť v blízkosti ľudí, ktorí sú nám blízki a ktorí trpia, môže byť náročné. Mnoho ľudí sa v ťažkých životných obdobiach uzatvára a odmieta kontakt a pomoc.

Kontakt s našimi priateľmi v týchto náročných obdobiach, môže byť pre rodičov veľkou podporou. Ako to urobiť? Možno bude pre Vás video inšpiráciou.

Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.