Denník N

Beznádej

Polícia sa otriasa v základoch a koalícia je v rozklade. Svetlú budúcnosť vidí len Róbert Fico.

Pri dnešnom stave vlády, či polície si pokladám otázku čo by na to povedal Jano Kuciak. Čo by povedal na to, že daroval spolu so svojou snúbenicou tejto krajine šancu na nový začiatok. Ich smrť vyvolala najväčšie protesty od roku 89, nedosiahli predčasné voľby, no položila predošlú vládnu garnitúru na kolená. Nová vláda sľubovala, že potrestá ľudí, ktorí vytvorili systém, v ktorom bezpečne fungovala mafia.

Kde sme dnes? Vládna koalícia je v totálnom rozklade, Matovič sa opäť háda so Sulíkom, najmenšia vládna strana ani neexistuje. Tomu čo sa deje v polícii nerozumie už nikto, zrejme ani vláda, ktorá vytvorila nejakú pracovnú skupinu. Boris Kollár v nej ale nechce byť, pretože jeho bývalý šéf SIS je na slobode, čiže je všetko v poriadku.

Má zmysel takto pokračovať ďalej? Veľa ľudí na to nevie odpovedať. Mnohí to už prestali sledovať úplne. Súčasná vláda totiž v ľuďoch vytvorila pocit absolútnej beznádeje. Ak skončia, nebudú mať koho voliť. Preto, že jeden ich sklamal, druhého nebudú voliť, lebo nebude spolupracovať s tým a tretí, lebo nenakúpil testy. A vlastne načo vôbec voliť kohokoľvek z nich, veď sú všetci rovnakí. Títo sľubovali zatvárať tých zlých a pritom púšťajú na slobodu vlastných, za Fica sme mali aspoň vlaky a obedy zadarmo. Keď ho zvolíme, aspoň bude stabilita.

Práve takéto pocity v ľuďoch vzbudila súčasná vláda. Vláda, voliči, my sme pošliapali šancu, ktorú nám dal Jano a Martina. Vďaka nedostatku politickej gramotnosti voličov je dnes na Slovensku totálny chaos. Vyhovárať sa na to, že mafia sa bráni, sa už nedá. Boj s ňou by bol totiž omnoho jednoduchší, ak by štát riadil niekto iný.

Svetlú budúcnosť vidí spomedzi všetkých z nás len Róbert Fico. Ten totiž vstal z popola a vidí sa opäť premiérom.

Teraz najčítanejšie