Denník N

MUSICBOX 2021 | 38. týždeň – novinky

Rock, rock a smooth jazz. Kombinácia, ktorá sa dá v akomkoľvek počasí, v akomkoľvek ročnom období. Dnes vás poteší King Zebra, Vega a Vincent Ingala.

KING ZEBRA: Survivors (2021)

Skupina vznikla v roku 2017, Survivors je ich prvý „dlhohrajúci“ album. King Zebra prinášajú chytľavý hard rock, v ktorom sú výrazné melódie poznávacím znakom. Desať piesní prináša množstvo pozitívnej energie, čo je aj dnes veľmi dôležitá devíza. Okrem iného potvrdzuje, že Rock’n’Roll  nikdy nezomrie.

VEGA: Anarchy And Unity (2021)

Vega začala svoju kariéru v roku 2009 albumom Kiss Of Life. Dnes patrí medzi etablované kapely na hard rockovej scéne. Anarchy And Unity je ich siedmy album, debutujú v ňom noví členovia gitarista Billy Taylor (ex Inglorious) a bubeník Pete Newdeck (Nitrate, Midnite City).

Album prináša melodický heavy metal, je o niečo tvrdší ako sme mohli počuť na predchádzajúcich tituloch. Tešiť sa môžete na parádne gitarové sóla, skvelé riffy a ako stroj sľapúcu rytmiku.

VINCENT INGALA: Fire & Desire (2021)

Fire & Desire potvrdzuje obrovský talent Vincenta Ingalu. Na albume hrá nielen na saxofóne, ale na všetkých hudobných nástrojoch! V tomto kontexte sa niet čomu diviť, že z jeho šesť platní sa až 18 piesní umiestnilo v hitparáde  TOP 10 rádiových singloch (pre smooth jazz).

Jeho novinka prekonáva všetky jeho doterajšie nahrávky a patrí medzi to najlepšie, čo sa tento rok dostalo na hudobný trh.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.