Denník N

Bratislava, najhoršie miesto pre život

Ide o parafrázu názvu stránky BSK na FB. V tejto dobe je však výstižná táto forma, hlavne pre dôchodcov.

O to, aby sme sa tu mali dobre sa stará náš milý primátor Nesrovnal. Po niekoľkých fraškách sa rozhodol, že treba viac konať. Šetriť treba, a predovšetkým na ľuďoch, ktorí toho majú najmenej. Spôsob, ale akým to chce pán Nesrovnal dosiahnuť pobúril nie len verejnosť, ale aj samotného predsedu BSK. Za bývanie si budeme musieť priplatiť http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/368924-dane-z-nehnutelnosti-sa-maju-v-bratislave-zdvojnasobit/ , ako keby sa už teraz neplatilo veľa.

Z morálneho hľadiska ide o veľmi zlý a neprimeraný spôsob šetrenia. Priemerný dôchodok je na Slovensku okolo 400€ http://www.socpoist.sk/priemerna-vyska-vyplacanych-dochodkov–v-mesiacoch-/1600s , aj keď samozrejme poznáme veľa takých čo ho majú o dosť menší. Preto hocijaké zvýšenie môže mať na takýchto ľudí zdrvujúci dopad. Dnes je Medzinárodný deň starších, no zrejme ani ten nepripomenie komunálnym politikom a primátorovi, že si starších treba vážiť viac, ako svoje vrecká. Pretože okrem zvýšenia bude potreba stále platiť za cestovné. Aj keď z 90% zľavou, no i tak. Chcela by som vidieť pána primátora, ako by vyžil s takou malou sumou. Predpokladajme, že zo 400 € zaplatí dôchodca nájom 250 € (samozrejme od nového roku viac), 50/70 € dá za lieky, poprípade ošetrenia. Ak beriem tieto sumy do úvahy, dôchodcovi zostane 100 € na jedlo, drogistický tovar, telefón (ak má), cestovné atď. Všetkým je nám jasné, že by z toho Nesrovnal nevyžil. Ale i tak sa snaží posunúť úroveň dôchodcov nižšie a nižšie. Ide mu o to aby nemali naozaj čo do úst? Je to nesmierna hanba, že sme sa dočkali toho, ako primátor chce vykoristiť tých „slabších“. Miesto toho chce zrušiť herne, ktoré mestu prinášajú peniaze. No tak nech tie herne platia viac a bude. Viac nech platia podniky, krčmy, nech si zrazí výšku platu. Aj tak má peňazí dosť, len nech neukracuje sociálne slabších o ďalšie peniaze. Stačí, keď to robí štát. A ide mu to aj bez Nesrovnalovej pomoci.

V tento deň si pripomíname , že dôchodcovia si zaslúžia viac než dostávajú. Majú nárok na to aby sa mali lepšie, zaslúžia si to. To si však nemyslia tí hore!

Pokojne si na mňa nadávajte pre tento názor. No nič to nezmení na tom, že sa posúvame stále viac a viac dozadu :(

 

 

Teraz najčítanejšie