Denník N

Buď skončí vo väzení, alebo v premiérskom kresle

Prehovára k davom, ľudia mu tlieskajú a v preferenciách rastie. Róbert Fico je späť vo forme a zastaviť ho môže už len väzenie

Po vražde investigatívneho novinára bol Róbert Fico na dne. V uliciach žiadali jeho odchod davy ľudí, protesty sa rovnali veľkosťou tým, ktoré sa konali v roku 89. Nikto by neveril, že predseda Smeru ešte vstane z popola.

Neveril tomu ani samotný Fico. Predbiehal ho jeho mladší kolega, objednávka na jeho odchod bola obrovská. Utápal sa v žiali, rozpadala sa mu strana a jeho dni vyzerali byť spočítané.

Prešiel však rok a nejaké drobné a expremiér je vo forme. Reční pred davmi ľudí, usmieva sa, rastie. Padol síce na totálne dno, v ktorom sa bratríčkuje s Kotlebom, no to mu vôbec nevadí. Dav tlieska a na tom jedine záleží. Je jedno, že je to dav, ktorí tlieska aj fašistom. Fico miluje potlesk a urobí všetko preto, aby ho dostal, je mu jedno od koho príde.

Vzkriesila ho korona a neschopná vláda. Táto pandémia opäť odhalila to najhoršie v nás a úrodu z toho znáša práve Róbert Fico. Na druhú stranu, byť opozíciou nebolo nikdy ľahšie a bývalý premiér si to veľmi dobre uvedomuje.

Môže byť znova premiérom. Ako je to možné? Na Slovensku stačí šíriť nenávisť a sľubovať ľuďom, že ich zveziete zadarmo a zabudnú, že ste ich pred rokom okradli. Ak mu na tieto lúpeže orgány činné v trestnom konaní neprídu včas, tak ich bude robiť znova z pozície premiéra.

Toto je možné len na Slovensku.

Teraz najčítanejšie