Denník N

Tomáš Taraba patrí na okraj spoločnosti

Na dnešnej politickej scéne už nevidíme slušných politikov, dokonca ani základy slušného správanie. Tomášovi Tarabovi nie je cudzí ani výsmech neplnoletému dieťaťu.

Politika sa na Slovensku zmenila. Už sme si zvykli, že verejní predstavitelia nejdú príkladom a postrádajú základy slušného správania. Videli sme, čo predvádzal poslanec Kuffa, keď hovoril o vtedy tehotnej poslankyni Marcinkovej. Ľudia v parlamente však nemajú problém zájsť ešte ďalej.

Poslanec Tomáš Taraba je kontroverznou postavu už aj bez toho, čo urobil dnes. To, čo však urobil presahuje všetko, čo urobil doteraz. Zverejnil fotku prezidentky z módnej prehliadky s výsmešným popisom. Treba podotknúť, že to urobil neplnoletému dievčaťu, ktoré nie je nijako politicky aktívne. Vďaka Tarabovi sa pod týmto príspevkom spustila nechutná diskusia na účet dieťaťa.

Je jedno, či sa jedná o dieťa, politický aktívnu osobu, či o akúkoľvek ženu. Je to nechutné a odporné. Urážať ženský vzhľad v roku 2021 za účelom popularity je to najprízemnejšie, čo môže táto spoločnosť urobiť. Je to hanba, je mi z toho zle. Najtragickejšie je, že to robí človek, ktorý sedí v parlamente a mal by ísť príkladom.

Hanbíte sa pán poslanec. Skúste sa spýtať svojich rodičov, čo by vám v detstve urobili za výsmech inému dievčaťu. Je to úbohé a trápne. Je hanbou, že toto dokážete urobiť ako dospelý a svojprávny človek.

Mrzí ma to Emma a veľmi sa ospravedlňujem za to, že sme niekomu tak prízemnému dali možnosť hovoriť na pôde parlamentu. Je to obrovská hanba, ktorú pociťujem kvôli Tomášovi Tarabovi.

Teraz najčítanejšie