Denník N

Nebyť odborného asistenta Chlipničku, tak Žilinka by už nemal paragraf 363

Tak nám Žilinka opäť použil paragraf 363. Pani prezidentka, Najvyšší súd, Ústavný súd, všetci mu môžu závidieť. No a Boris Kollár, ten sa môže usmievať.

Omilostnil Petra Brhela, brata oligarchu Jozefa Brhela. obvineného v kauze Mýtnik. Pán teraz už neobvinený Peter Brhel môže s Haščákom, Pčolinským, či  Z.Kollárom otvárať šampanské.

Kým bude existovať paragraf 363, alebo kým sa nezmení, tak na Slovensku sa ďalej budeme hrať na právny štát. Skorumpované veľké ryby budú mať poslednú poistku. Vyzerá to tak, že pán najvyšší prokurátor Žilinka paragraf 363 bez zábran použije. V diskusiách sa budú ľudia pýtať, čo za to dostal, kto ho podplatil, či kto ho vydiera.

Hra pokračuje. Predstavme si napríklad, že vyšetrovatelia nazhromaždia na Fica nepriestrelné dôkazy a hodnoverné výpovede svedkov. Vedia, že aj keby obvinili Fica a nejak sa im podarilo ho zavrieť do vyšetrovacej väzby, tak generálny prokurátor použije 363, obvinenia zruší a Fico by sa de-facto stal opäť čistý ako ľalia.

Zmenu paragrafu a tým aj očistu Slovenska od mafie odmieta Matovičov dobrý koaličný partner, hochštapler, poskok mafiánov, promiskuitný šampión, vekslák, obchodník s počítačmi, vlekár a hoteliér na Donovaloch, bývalý predseda správnej rady Vysokej školy výtvarných umení, absolvent Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici, odborný asistent Chlipnička v rádiu Fun, vlastník firiem, ktoré obchodovali so schránkovými firmami, plagiátor diplomovej práce…etc..
V civilizovanej kultivovanej krajine by sa takýto hochštapler nestal ani správcom verejných záchodov. Tu ho voliči poslali do parlamentu a poslanci zvolili za predsedu NR.

Kým bude existovať paragraf 363, tak o očiste politiky a verejného života a posunu Slovenska civilizačne dopredu je zbytočné premýšľať. Boris Kollár zmenu paragrafu 363 nepodporí, lebo Žilinka je jeho investícia. Matovič a jeho poslanci sa odchodu Kollára z koalície boja, chcú totiž ostať pri moci čím dlhšie a Boris to dobre vie.

Matovič a jeho obyčajní ľudkovia sa v momente, keď podpísali koaličnú dohodu s Borisom Kollárom, stali obyčajnými šašami. Čo si tak opäť pozrieť na youtube videá, kde šašovia vykrikujú pred Počiatkovou vilou v Cannes, alebo pred schránkami Penty na Cypre? Sú smiešne, ale nálada po ich pozretí ostane depresívna.

Teraz najčítanejšie