Denník N

Rozprávková knižka pre deti, ktoré stratili…

Deti majú rady rozprávky a často ich prežívajú akoby boli ich súčasťou. Ponúkame vám rozprávku, v ktorej psík Grof kráča po ceste s malou Ajkou ako veľkí kamaráti. Ajka ho má veľmi rada, pretože Grof dokáže vycítiť, ako Ajke na tejto ceste pomôcť.
Ak poznáte dieťa, ktoré stratilo rodiča či inú veľmi blízku osobu, darujte mu túto knižku. Prečítajte si ju s ním, viac o knižke vo videu

Aj deti strácajú… hračky, zvieratká, sťahujú sa z miesta na miesto, niekedy dokonca strácajú tých najbližších. Ponúkame vám rozprávku, v ktorej psík Grof kráča po ceste s malou Ajkou ako veľkí kamaráti. Čo zažijú? Dozviete sa vo videu dr. Jasenkovej.

Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.