Denník N

Nemanželské dieťa čiernej labute.

Milióny z Pezinka nie sú obyčajná krádež a Milan Krajniak je solídny minister. Vlado Pčolinský je ešte solídnejší intrigán a Boris 007 špičkový výrobca hmly. Ak teda pezinská schránková lúpež vyzerá ako intelektuálny timeout organizátorov, potom niečo nesedí.

V čase, keď boli pochystané prevody peňazí, bol už zrejme pripravený aj lov na pytliakov opakovane porcujúcich 12-toráka Fica (počet rokov vlády) a cieľom akcie mohla byť akvizícia sledovacieho softveru typu Pegasus. Záležitosti okolo pandémie zase zámienkou na následné sprístupnenie mobilných zariadení privilegovaných potiažistov.

Počnúc Pentou story uja Ignáca doplnenou o aktuálne časti, až po zákulisie predaja podielov Markízy … čas krotiť fantáziu. Posunúť sa z úrovne prepisov Threemy na úroveň režiséra spoločenského diania u nás. Trochu ostudy a bonus, že nikto už nespochybní threemu ako dôkaz, za túto víziu zrejme stálo …

Je na škodu veci, že Únia má inú predstavu o svojom smerovaní a o svojich ambíciách a nemuselo by byť na škodu veci, nafázovať sa na politický vývoj v Nemecku a zladiť krok. Načo nám je stovka politických strán, ak nevieme zložiť (dlhodobo) fungujúcu koalíciu štyroch z nich. Matovičov čas ešte neuplynul, ale jeho hodiny už začali tikať. Zataľ tak pol na pol.

Teraz najčítanejšie