Denník N

Kedy dieťa zobrať na pohreb?

Je jedna z najčastejších otázok, ktoré sme v poslednej dobe v Plamienku dostali. Ponúkame Vám zamyslenie dr. Márie Jasenkovej, v ktorom hovorí o svojich skúsenostiach a o tom, kedy pohreb deťom môže pomôcť.

Nebráňme deťom ísť na pohreb, ale ani ich netlačme, aby sa ho zúčastnili. Kedy dieťa zobrať na pohreb? Ponúkame Vám zamyslenie dr. Márie Jasenkovej, v ktorom hovorí o svojich skúsenostiach a o tom, kedy pohreb deťom môže pomôcť.

Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.

 

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú pomoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.