Denník N

MUSICBOX 2021 | 47. týždeň – Sting, Robert Plant a D Project

Tento týždeň vydali hneď dvaja legendárni speváci nové albumy, rozhodne nie sú len do počtu a oplatí sa ich vypočuť. Dnešný výber uzatvára kanadská skupina D Project, ktorá nezaprie, že má rada Pink Floyd.

STING – The Bridge (2021)

Sting ma milo prekvapil, nielen novým titulom, ale aj jeho kvalitou. Priznám sa totiž, je jeho posledný počin (Sting a Shaggy) ma vôbec nenadchol.

The Bridge je jeho 15. album a radí sa do tých, ktoré si budete určite s radosťou púšťať aj po rokoch. Názov „Most“ naznačuje, že tu nájdete odkazy na Stingov hudobnú minulosť, hneď prvý skladba Rushing Water poukazuje na jeho kariéru s The Police.

Album bol zložný a nahratý počas lockdownu, no našťastie nevyvoláva v poslucháčovi pocit úzkosti a depresie. The Bridge je oveľa viac než len šikovný koncepčný album, určite si ho vypočujte..

ROBERT PLANT, ALISON KRAUS – Raise The Roof (2021)

Spevák z nesmrteľných Led Zeppelin vydal ďalší album, opäť vo folkovom štýle so speváčkou Alison Krauss. Ich spoločný album z roku 2007 (Raising Sand) bol nečakane úspešný a získal cenu Grammy.

Novinka prináša 12 coververzií a jednu originálnu skladbu Jimmyho Pagea a Roberta Planta. Výsledkom je hudba hôr, ako to označil Plant. Toto nečakané duo opäť prináša skvelý hudobný zážitok v štýle blues, country a folku.

D PROJECT – Find Your Sun (2018)

Kanadský D Project bol založený v roku 2006. Find Your Sun je piaty album v poradí. O tom, že ich hlavnou inšpiráciou je stále Pink Floyd vás presvedčí hneď prvá skladba The End s Gilmourovskou gitarou, niektoré riffy na albume majú floydovský zvuk, ale Stéphane Desbiens vkladá do hudby aj svoj vlastný štýl.

Album je nahratý v obsadení: Stéphane Desbiens (gitara, klávesy, spev), Isabelle Cormier (husle, vokály), Philippe Desbiens (basová gitara) a Jean Gosselin (bicie).

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.