Denník N

Sírový rant bez milosti

Držte líniu! :D Zdroj obr.: film 300
Držte líniu! :D Zdroj obr.: film 300

Ešte raz “ďakujem”, naozaj. Normálne mi tá izolácia od zvyšku ľudstva chýbala. Ale nepredbiehajme. 

Posledné dva dni som strávil pri vchode do našej predajne ako fake-ový SBS-kár a trhač lístkov v jednom aka kontrolór Hnusoba passov. Dobre, že Eternals ako film nie je realitou, lebo inak by som asi zahlasoval za anihiláciu ľudstva.

Toľko zla a jedu za tak krátku dobu. Internetové lajnomety sú jedna vec, odtiaľ sa dá odhlásiť. Keď však pred vás predstúpi tak stý či dvestý človek a spustí spŕšku vybraných aj exotických slov, všetko len preto, že ste si ho dovolili REÁLNE skontrolovať, či neodrbáva, máte chuť zmocniť sa atómového kufríka a jednu šupnúť hoc aj do Petržalky.

Z bohatého panoptika vyberiem zopár šmakociniek. Prvý luxusný exemplár homo dezolatus to na mňa skúšal niekedy doobeda (hodiny sa mi zlievali dokopy, takže neviem presný čas). Na moje otázky ohľadom absencie rúška a potrebných potvrdení (kompletná zaočkovanosť alebo prekonanie choroby) vytasil okrem výhovoriek na úrovni prvého stupňa ZŠ aj škôlkárske potvrdenie od neslávne známeho doktora Liptáka.

V dezinfo a dežolé scéne sa orientujem viac ako slušne, červené kontrolky teda zahučali na plné obrátky. Povolal som najvyššie dostupné šarže na predajni a nakoniec si pána zobrali do starostlivosti jeho noví parťáci z SBS. Cmuk cmuk :D

Večer nám ovzdušie okorenila dezolática s mobilom, zjavne určeným na nejaký druh insitného webového videa o očkovacej fašistickej diktatúre. Snažila sa ma vyprovokovať prifajčenými otázkami typu “Čo ste vy doktor, že sa ma pýtate na očkovanie?” alebo “Koľko potvrdení máte vy?”, ja som ju akurát odkázal nadriadenému a ten ju odfuckol smerom von, keďže jej zjavne nešlo o nákup.

Detaily sa mi ohľadom ostatných účinkujúcich trocha zahmlievajú, tak dáme rýchlu panorámu. Počas dňa som si pocestoval do teplokrajných destinácií, najskôr expresom Dor*ti a následne po odhalení rodinky s jemne povedané nekompletnou dokumentáciou do monzúnmi skúšaného kraja Dop**i. Aj vianočného vinša “Dúfam, že vás zavrú a nebudete mať čo žrať” som sa dočkal, môj obľúbený, hotové zhmotnenie lásky k blížnemu.

Donesiem aj magnetky, ďakujem :D Zdroj obr.: template z Imgflip.com

Netrúfam si vyčísliť presné percento, ale väčšina ľudí cítila akúsi neukojiteľnú potrebu k preukázaniu sa pridať aj kúsok vlastnej múdrosti. Vraj prečo zas otravujeme kontrolou.

Nuže, ehm ehm. V celom s prepáčením poondenom nákupnom centre sme boli asi jediní, ktorí naozaj poctivo kontrolovali, okrem iného aj preto, že akosik neobľubujeme masívne pokuty za nedodržiavanie platných opatrení, plus nepotrebujeme ani potenciálne riziko rozšírenia nákazy vďaka našej prípadnej nedôslednosti.

Okrem už spomínaných “hviezd” som osobne odhalil desiatky prípadov, kde daný človek alebo skupinka vôbec nemali byť ani vpustení dnu do centra, nieto ešte k nám. Vrátane skupinky troch arogantných tínedžeriek, ktoré nemali absolútne žiadne potvrdenie. Toľko k dôslednosti SBS či prítomného policajného zboru. Jasné, že ľudia určite hľadali aj cestičky, ako sa prešmyknúť cez kontrolné body alebo ako ich rovno obísť, ale to už nie je moja/naša starosť. Sorka.

Naáá, not on my watch, b… :D Zdroj obr.: template z Imgflip.com

Dostávame sa teda k bodu “vďaky”. Na jednej strane lidički, dlabajúci na opatrenia, lebo Hnusoba je politická vec, vôbec nie niečo, čo vás udusí až pod zem. Na tej druhej tí, ktorí na veci mali dohliadať, ale kadia na to (netýka sa to subjektov či osôb, ktoré sa snažia nezanedbať kontrolu, ale nedokážu pokryť všetko/všetkých). Tak sme sa ocitli pri ďalšom lockdowne. Ten posledný poslal moje fitko gains hlboko dofaka, tentoraz sa posnažím, aby to tak nedopadlo.

Na svete sú vakcíny, superlacný/zadarmo lístok na slobodu. Ale nieeee. Nádor slovenský sa musí postaviť na zadné, okadiť okolie tak, že kde stúpite, tam h…o. Hlavne, že nakupovanie a chodenie na kávičku je ľudské právo, chcelo by to chodiť do kina a zabávať sa a podobne, ale keď má obetovať kúsok vlastného pohodlia, tak vás vyfakujú na Mars. Následne, keď spadnú mreže lockdownu, zas horekujú, že nikam nemôžu.

Štát nesie istú zodpovednosť, nie však za to, že niektorí majú v hlavách len hnedý prievan. Vakcíny sú tu, vy ste ich spláchli do záchoda, spolu s mojou normálnou existenciou. S hrdosťou.

Darmo som ja dodržiaval opatrenia, hnal sa pri prvej príležitosti na očkovacie termíny, snažil sa šíriť osvetu a nabádať k zodpovednosti. Všetko total v r..i, lebo niektorí z vás sa robia hrdinami, ale fňukajú ako rozmaznané malé deti.

Nie, nehnevám sa. Zúrim tak, že keby som bol elektrický generátor, vyskratoval by som ističe aj Thorovi. Nekukajte sa po iných, čumte do zrkadla, presne tam nájdete vinníka. Má mne byť ľúto vás? Ten bol dobrý. Možno by mi aj bolo, keby ste pre zlepšenie situácie spravilii aspoň o piaď viac ako f***-all.

Aj Thanos by sa triasol :D Zdroj obr.: Pinterest / Avengers – Infinity War

Posielam poklonu smerom k prezidentke, ktorá sa elegantne a v rámci slušnosti zastala odborníkov a nepriamo aj tých, ktorí neradi vidia Hnusobu kosiť rad za radom.

Tu by som môj rant aj utol, kým napíšem niečo, čo by ma odvialo mimo robotu alebo na niektorý z menších súdov.

Zodpovední zas doplatili na (mierne povedané a si pište, že aj mienené negatívne) total salámistov. Niečo zo súčasnej situácie sa dá pochopiť, nie však ospravedlniť. Okrem krvi a stratených životov máte na rukách a na svedomí aj premrhané roky a plány roztrhané na franforce. Hanbite sa.

UPOZORNENIE K VIDEU: Obsahuje nehorázne nadávky :D

P.S.: Nie som nejaká ľudská hyena, ktorá by sa tešila z plaču jedného dievčatka, ktoré sa zrejme tešilo na nejakú novú knihu. Bohužiaľ, zodpovednosť za danú situáciu nesú rodičia. V situácii, aká momentálne trvá, je treba myslieť aj na to, aby potvrdenia o očkovaní/prekonaní/testovaní boli v poriadku. Na to za vás myslieť neviem.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Kizák

Metalista, ktorému nie je jedno, čo sa deje vo svete i doma :)))