Denník N

Kto administruje stránku Blogerských novín?

Nechajme zatiaľ totožnosť trola či trolieho hniezda, ktoré si hovorí Katalin Tara, bokom. Pozrime sa na stránku Blogerské noviny a na to, kto stránku administruje a moderuje. Myslím, že je to dostatočne zaujímavé.

Z piatich profilov uvedených ako administrátori skupiny, štyri patria osobe, ktorú si pred časom všimol aj bulvár. Osobe, ktorá má podobne ako Katalin Tara očividne umelecké sklony, akurát, že sa podľa bulváru nerealizovala vo výtvarnom umení, ako sa nám o sebe snaží nahovoriť Katalin Tara, ale reálne vo svete filmu. Teda presnejšie, v jednom z apendixov filmového priemyslu, v porne. A netvrdí ako Katalin, že žije v Dominikánskej republike či v Mexiku, ale v podstatne prozaickejších destináciách, v Prievidzi či Bratislave.

Pozrime spoločne na Janine profily, ktoré administrujú stránku Blogerské noviny.

Ako prvá je momentálne uvedená „Janicka Pravdivá,“ ktorá stránku administruje od 13.decembra 2020.

Ako v poradí druhý je uvedený Janin profil „Johanna Von Truenew,“ ktorá je administrátorkou od 4. novembra 2019.

Nasleduje „Bobokova Jana,“ administrátorka od 21. októbra 2019.

Ako posledný, štvrtý profil je uvedená „Nova Bobokova Jana,“ ktorá vraj pracuje na letisku vo Frankfurte a je služobne najstaršou správkyňou stránky. Administruje ju od 18. júla 2016

Pre úplnosť doplňme aj Katalin Tara, ktorá samozrejme tiež figuruje medzi správcami skupiny, ale s týmto profilom, iba od 23. októbra 2021.

Samozrejme s tradičnou lacnou legendou a titulnou fotografiou tiež tradične šlohnutou z internetu.

Aby to nebolo málo, medzi moderátormi je istá „Babriela Bartoková,“ ktorá je moderátorkou stránky od 28. januára 2017.

Neviem či ide iba o náhodnú podobu, ale fotografia, ktorú Gabriela zverejnila ako vlastnú, nápadne pripomína pani Janu. Ale kľudne sa môžem aj mýliť a môže ísť iba o náhodnú podobu. Veď už aj štyri profily jednej osoby sú viac ako dosť.

Nechajme však Blogerské noviny chvíľu na pokoji a pozrime sa na pani Janu Novú Bobokovú. Presnejšie na pár jej fotografií s verejne činnými osobami. Napríklad s takým bývalým Vodcom Marianom, ktorý má plné ústa tradičnej rodiny a kresťanstva a jeho vyjadrenia, či vyjadrenia členov jeho strany ako aj poslancov v parlamente voči LGBT komunite a zvlášť voči transrodovým ľuďom sú mimoriadne odporné a urážlivé. Napríklad v dôvodovej správe k návrhu Ústavného zákona z 12.2.2021 sa objavilo aj toto:
Cieľom legislatívneho návrhu je ústavné zakotvenie ochrany tradičného a stáročiami osvedčeného modelu rodiny, v ktorej môžu vychovávať deti a mať ostatné rodičovské práva výlučne páry opačného pohlavia, t. j. páry zložené z matky – ženy a otca – muža. A súčasne aj zakotvenie nemennosti pohlavia človeka, určeného pri jeho narodení.
V nadväznosti na ochranu tradičného modelu rodiny je nemenej dôležité ústavne zakotvenie nemennosti pohlavnej identity človeka, určenej jeho pohlavím pri narodení. Súčasný stav legislatívy na Slovensku totiž umožňuje deviantom, ktorí sa považujú za tzv. transsexuálov meniť svoje pohlavie z právneho aj medicínskeho hľadiska. Do budúcnosti tiež nie je vylúčené, že zákony umožnia, aby sa niektorí devianti oficiálne považovali aj za súčasť tzv. „tretieho neutrálneho pohlavia“, ako je to bežné už teraz v niektorých štátoch Európskej únie, napríklad v Nemecku či v Holandsku.

Takéto zvrátené liberálne trendy ohrozujúce morálku, mravnosť a zdravý vývoj spoločnosti, nesmú mať oporu v slovenskej legislatíve, obzvlášť ak chceme pamätať na cyrilo-metodské duchovné dedičstvo, zakotvené aj v preambule Ústavy Slovenskej republiky.

Alebo taký pán Ján, člen Valdajského klubu a obdivovateľ Vladimíra Vladimíroviča, ktorý sa tiež netají ultrakonzervatívnym pohľadom na svet a odporom k západnému liberalizmu s preň údajne typickou skazenosťou.

Čo myslíte, ako by dotyční páni reagovali na takéto fotografie pani Jany?

A čo nová nádej ľavice, od komunistov až po Smer? Blahov, zasnene a romanticky sa tváriaci kamarát, Lukáš, slastne privierajúci oči pri stretnutí s pani Janou pod červenými zástavami?

Niet ale pochýb, že táto fotografia z čias kandidatúry za stranu s veľkými ambíciami a nabubrelým názvom – „Odvaha – veľká národná a proruská koalícia,“ ktorá v parlamentných voľbách v roku 2016 získala 3428 hlasov, čo predstavovalo 0,13%, by sa páčila nejednému z nich. Najmä kvôli transparentu s textom „STOP ISLAM,“ ktorý držia v rukách.

Na zmienenej kandidátke ale pani Jana vystupovala s podstatne skromnejším spoločenským statusom, akým sa na svojich profiloch snaží prezentovať v súčasnosti. O politickej analytičke ani stopy.

V predvolebnom čase sa pani Jana, v súčasnosti analytička globálnych trendov, prezentovala aj takýmto prevratným objavom.

Zo snov z roku 2013 o úspechu vo svete filmu zrejme nebolo nič a po roku 2016 sa nekonala ani žiadna politická kariéra. Nepomohlo, že údajne ovláda osem rečí a precestovala mnohé krajiny. Ani láska k prírode a strihanie psíkov očividne nezabrali. Či zostala túžba po romantickej láske nie je známe. Ale možno konkrétnu osobu nahradila celá krajina. Napríklad také Putinove Rusko.

Ešte, že sa uchytila ako administrátorka Blogerských noví a to najmenej v štyroch reinkarnáciách a statočne tu bojuje za lepší svet podľa predstáv Vladimíra Vladimíroviča. Podobne ako na ruskej sociálnej sieti V Kontakte.

Nuž a asi preto, že pani Jana ako nádejná politička neuspela, politici sa vraj na Blogerských novinách nepropagujú, ale kritizujú.

Niečo sa však ešte žiada dopovedať. Bol by som naozaj nerád, ak by blog vyznel ako útok na LGBT komunitu, či konkrétne na transrodových ľudí. Nie som z tých, ktorí ľudí patriacich k minorite ponižujú a urážajú pre ich inakosť. Práve naopak, v blogoch aj v parlamente sa voči podobným útokom zo strany extrémistov vždy ostro vyhradzujem. Ale domnievam sa, že každý má niesť zodpovednosť za svoje skutky a je jedno či patrí k akejkoľvek menšine, alebo je súčasťou majority.
A je tu ešte jeden moment. Ak niekto robí administrátora stránky, ktorej zakladateľ/ka (alebo možno jej vlastné alter ego) očividne nemá zábrany na diskusných fórach vulgárne urážať ľudí, ktorí podľa nej patria k takej či onakej minorite, je plne oprávnené ak je objektom kritiky aj administrátorka samotná.

Najmä, ak si pri nejednej príležitosti nezabudne s chuťou kopnúť  do menšiny, ani ona sama.

S Katalin si však vedia pohrkútať ako dva holúbky.

Úplne na záver jeden „obrázok z internetu.“ Našiel som ho náhodne v komentároch u priateľa. Je z v roku 2017. Jeho pravosť potvrdiť neviem, ale rozhodne mi pripadá zaujímavý. Veď o tom, kto je skutočne „Katalin Tara“ sa povráva kadečo.

Predchádzajúce blogy na tému Katalin Tara:

Katalin Tara, nie je len troll čo tára.
V koho žolde tára, troll Katalin Tara?

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.