Denník N

Aj čítať je dnes umenie

“Stretávame sa s tým, že časť pacientov sa pri liečbe covidu dožaduje nejakých absurdností. Ľudia majú z internetu načítané úplne hlúposti. Treba si uvedomiť jeden základný fakt, na covid-19 neexistuje liek.”

MUDr. Ivan Kocan

Pamätám si, že sa niekedy rozprávalo, že v tyčinkách Ag. testov na COVID19 sú miniatúrne nanočipy Billa Gatesa, ktoré nám majú byť implantované pomocou steru z nosa. “Mocní” tejto planéty nás mali sledovať a ovládať. Celé toto sprisahanie, v rámci ovládania a sledovania, malo byť zaistené prostredníctvom 5G sietí. Systém mal byť nastavený tak, že pri prvom testovaní budú nanočipy zavedené a pri druhom testovaní sa nanočipy, v ľudskom tele, aktivujú.

Potom prišli na trh vakcíny. Neviem odhaliť ten dôvod, že ak boli nanočipy pri Ag. testoch, prečo boli neskôr vo vakcínach. Stráca sa mi tam zmysel, ale predopokladám, že to bolo zrejme kvôli tomu, že čo sa nestihlo zaviesť pri testovaní, zaviedlo sa pri očkovaní. Tu však bola výnimka pre vakcíny SPUTNIK, ktoré mali byť bez nanočipov a bezpečné.

Keď sa začalo očkovať, téma nanočipov zmizla. Ale začalo sa hovoriť o tom, že očkovaní začnú zomierať bezprostredne hneď po očkovaní, potom do dvoch týždňov, potom do mesiaca a potom do polroka. A keďže sa hromadne nezačalo zomierať ani po roku, predĺžili konšpirátorské a antivaxerské kruhy lehotu umierania z polroka na obdobie do 3-10 rokov. Ľudská hlúposť je nekonečná.

Chcel som tým povedať len to, že mnohí z vás sa živia týmto denno-denne. Postujete konšpiračné weby, články nedôveryhodných ľudí, mimo odborných kruhov a neuvedomujete si, že v niektorých dokážete vyvolávať len strach, neistotu a nedôveru. Za dva roky tejto celej pandémie sa z mnohých z vás stali vedci, lekári, zdravotníci, profesori medicíny a krízoví manažéri, k tomu ešte s mizernou slovenčinou. Našťastie sa z vás stali “odborné kapacity” len tu, na sociálnych sieťach, a to je aj zároveň hranica, ktorú nikdy v živote neprekročíte ďalej.

Najväčším trestom pre človeka je to, keď si o sebe myslí viac ako je. A keď je o tom úplne presvedčený, je to peklo pre neho samého, ale aj pre nás všetkých.

Teraz najčítanejšie