Denník N

500 eur.

Vláda schválila pridelenie poukážok v hodnote 500 eur ľuďom nad 60 rokov, ktorí sa dajú zaočkovať. Očkovacia lotéria neuspela a znovu prichádza obdobie míňania peňazí. Pol
miliard eur. Nebolo by však lepšie pred týmto krokom sa opýtať lekárov a zdravotníkov, ktorí
chcú zanechať svoju prácu, o tom, za akých podmienok by ostali v zamestnaní. Alebo nebolo by ešte lepšie odmeniť zdravotný personál, ktorý deň čo deň zo všetkých svojich síl lieči pacientov v nemocniciach? Financie z týchto zdrojov by mali slúžiť na to, aby sa pomocou nich zlepšila efektivita fungovania štátu (o. i. aj zdravotníctva). Nehovoriac o naskladnených prístrojoch, určených na umelú pľúcnu ventiláciu, pričom nedisponujeme personálom, ktorý by tieto stroje obslúžil. Nebolo by lepšie riešenie podporiť potrebných odborníkov, zabezpečiť im vyhovujúci plat, ktorý si zaslúžia?

Nebolo by vhodnejšie tieto peniaze investovať do zravotníctva, ktorý už aj tak stojí na hranici skolabovania? Alebo sa snažiť o to, aby tento odbor prilákal viacej mladých, ktorí by tak nemuseli chodiť za prácou do zahraničia, a aby sme netrpeli stále nedostatkom odborníkov v sektore zdravotníctva.

Populistická politika, zameraná na získanie hlasov nie je vždy populárna a ani zďaleka nie účinná.

Teraz najčítanejšie

László Bindics

László Bindics: člen predsedníctva mimo parlamentnej strany Maďarské Fórum