Denník N

Ficov južný obchvat.

Robert Fico organizuje na december celoštátne očkovanie proti hlúposti tejto vlády. Vyjde to lacnejšie ako Matovič a aj druhú dávku by mohli dôchodcovia stihnúť ešte do Vianoc. Otázka znie, či na presun(y) do Košíc uprednostní Orbánovu diaľnicu. Ak sú dnes limitujúcim faktorom stav a možnosti nášho zdravotníctva, potom rubovou stranou tej istej mince je okázalý nadštandard “našich ľudí“.

Trochu neverný Sulík má stále bližšie ku Kočnerovi ako k Matovičovi a pripodobnenie Fica ku gréckym dlhopisom už asi tiež nezaberie. Richardovi svedčí ironizovanie, mlčanie a nehlasovanie (hlasovanie proti). Síce slobodné, ale nesolidárne s koaličnou väčšinou.

Po masívnom úspechu celoplošného testovania sa aj Igor bráni osobnej zodpovednosti. Vidina odmeny ako motív k splneniu príkazu. Povinné očkovanie bez povinnosti. Nakoniec nie je jediný, kto stojí pred podobnou dilemou. Aj nemecký (takmer) kancelár Scholz tvrdil ešte v predvolebných televíznych Trielloch (traja kandidáti na kancelára), že žiaden lockdown nebude a dnes posilňuje krízový štáb o armádnu zložku. Končiaci minister zdravotníctva Spahn odkazuje, že si budeme musieť mnohé navzájom odpustiť a navrhuje generálnu amnestiu …

Pokračujúce umieranie pod dýchacou maskou a iné vedľajšie účinky našej politiky nevyriešime rozhovorom s lekárom alebo lekárnikom z príbalového letáku. “Situácia, do ktorej sme sa dostali nie je ani tak spôsobená pandémiou, ale z politických dôvodov. Krajina nie je riadená ľavicovo ani pravicovo, ale … slaboducho“. (Steingart)

Edo ideš …

Teraz najčítanejšie