Denník N

Hakan – falošný vizionár fiktívnej európskej televízie

Kto je tajomný pán Hakan? Spreneveril desiatky tisíc eur, aby namiesto prvej európskej televízie vytvoril zopár pornostránok. Na spoluprácu oslovoval mladé slečny, peniaze si požičiaval od dôchodkýň. Zneužíval pomoc zdravotne znevýhodnenej osoby. Napriek tomu sa rád oháňa trestnými oznámeniami.

TV PÁNA HAKANA

Očakávaným vznikom nadnárodnej európskej televízie sa v roku 2004 zviditeľnil Dr. Paul Hakan – vtedy ani nie tridsaťročný slovenský podnikateľ s vymysleným titulom, poangličteným krstným menom a s priezviskom pripomínajúcim hlas muezína. To pravé si predtým oficiálne zmenil.

V Bruseli, Budapešti a v Bratislave presvedčil o veľkolepom televíznom projekte úradníkov a niektoré médiá. Ďalšie dve desaťročia nevyplácal pohľadávky veriteľom. Aj v súčasnosti sa snaží pripraviť o financie bežných ľudí, ktorí ani netušia, čo je zač.

Tvrdí, že peniaze má. Na účte v Spojených štátoch amerických. Momentálne sa k nim síce nemôže dostať, ale už čoskoro bude žiť a podnikať v USA. Potom všetkým poškodeným dlhy splatí. Na kolenách vás poprosí, požičajte mu! Ak niekto v jeho okolí vyjadrí názor, že je klamár a podvodník, pán Hakan sa pochváli svojimi známosťami v SIS-ke a zastrašuje odvážlivca trestným oznámením. Nemá problém človeku prisľúbiť, že mu urobí zo života peklo. Pekný kvietok.

REKLAMA NA MINULOSŤ

„Mami, prečo sa s týmto chudákom vôbec bavíš?“ pýtal som Ing. Viery Kvičovej pred 15 rokmi. Vtedy sa stala jednou z jeho obetí. V TV1EU BROADCASTING z nej urobil spoločníčku a konateľku, v druhej eseročke konateľku. Obidve firmy následne utopil v dlhoch. Moja mama sa musela obrátiť na právnika.

Zanedlho nám na adresu trvalého bydliska prišla výzva na zaplatenie takmer pol milióna slovenských korún pre telefonického operátora, dlžníkom bola Hakanova eseročka. Spomínam si, že výzvu našiel v schránke môj otec. Ako prvú chcel zabiť svoju ex-manželku, moju mamu, potom mňa, svojho syna, a potom všetkých, vrátane seba.

Asi po 28. cigarete značky HB, ktoré nakupoval od známeho a pochádzali z ukrajinskej zásielky, kompletne spálenej v košickej spaľovni, sa otec upokojil. Začal spriadať plán, ako mojej mame, vinnej za všetky hriechy sveta, finančne vypomôže a ona mu bude splácať pôžičku v omnoho väčších, takpovediac víťazných dimenziách s úrokmi v prospech jeho ega! Ale prepnime program späť.

Obchodný register SR – Výsledky vyhľadávania podľa priezviska a mena osoby

DO TRETICE VŠETKO NEDOBRE

Hakanova mama, pani MVDr. Agnesa Juraševská, je moja známa. Ktovie prečo jej osud naservíroval syna, ktorý sa chová ako zviera a neraz sa jej vyhrážal, napríklad že ju vyhodí z okna. Keď bola pred rokom bezvládna po operáciách chrbtice, musela sa odsťahovať do podnájmu. Syna Paľa, ktorý ju dovtedy opatroval, sa bála. Následne si kvôli jeho agresivite zmenila telefónne číslo.

Myslím si, že tento samozvaný mediálny radca, je (ne)obyčajným arogantným agresorom, notorikom, manipulátorom, kverulantom a megalomanom a pravdepodobne trpí rozvinutou paranojou – a to nie som psychiater, iba pozorovateľ.

Kedysi pán generálny Pablo Rusco V zákulisí Markízy odpovedal na divácke otázky. Aj mne sa vynára hneď niekoľko na Pavla „ex-Juraševského“ Hakana: „V ktorej nápravnovýchovnej skupine vidíte svoju budúcnosť? Plánujete nejaké mediálne projekty so spoluväzňami? Večerné soirée s Kočnerom? Kedy a čím ste spláchli morálne princípy a vlastné svedomie?“ Inej ako vulgárnej a agresívnej odpovede sa zrejme od pána Hakana nedočkám.

UPOZORNENIE!!!

Tento príbeh sa v európskej televízii nikdy neodvysielal, pretože neexistuje. Nie príbeh, ale televízia. Škoda. Mala byť  mimochodom bez reklám…

 

Teraz najčítanejšie

Tomáš Kvič

Autor v slobodnom povolaní, básnik, publicista, textár. Participoval na projektoch Nuit Blanche a EHMK 2013, viedol dobročinnú iniciatívu NEXABOW, pôsobil v redakcii KOSICE:DNES. V súčasnosti sa venuje investigatívnej činnosti, písaniu poviedok a tvorbe pre deti.