Denník N

Keď politici posielajú nevinných na smrť

Hýbe nimi vlastný záujem a čo najvyšší počet volebných
hlasov.

Bohužiaľ na Slovensku evidujeme skoro najnižšie percento zaočkovaných v rámci Európskej Únie. Je to aj vďaka terajšej politickej situácie.

Opoziční politici dobre znejúcimi klamstvami manipulujú, provokujú a vzbudzujú odpor za účelom dosiahnutia svojich sebeckých politických cieľov.

Nechápem, čo sa teraz deje na sociálnej sieti: provokujúce komenty a „smiešne” reakcie pod príspevkami o počte zosnulých a nových registrovaných nakazených vírusom Covid-19. Čo jena tom tak smiešne, že denne zomrie päťdesiat- sedemdesiat či sto ľudí a ďalších tritisíc trpí a dusí sa v našich nemocniciach? Je to vážne na smiech? Až takto sa zdeformovalo naše spoločenstvo? Každý má právo sa rozhodnúť, či sa dá zaočkovať alebo nie. Každý ma právo sa rozhodnúť o vlastnom osude. Je to absolútne v poriadku. To však normálne nie je, keď uprostred celosvetovej pandémie ľudia vyjdú na ulice – nedodržiavajúc protiepidemické opatrenia –pričom nemocnice sú plné chorých.
Racionálne mysliaci možno vedia hodnotiť provokácie a vidia skutočnosť, aj keď možno len na krátky čas. Viacerí pobúrene a agresívne si vymenúvajú svoje problémy               a kritizujú všetko a všetkých, pričom seba považujú za odborníka na pandémiu. V parlamente, nosiac plynové masky sa búria, pričom všetkých – okrem seba – vinia za vytvorenú situáciu. V krčme potom opití, s kamarátmi vytvárajú konšpiračné teórie. To všetko však k zlepšeniu terajšej situácie jednoznačne nevedie.

Keď nevieme pomôcť a ani normálne sa vyjadriť, tak by sme mali ostať radšej ticho.

Tých opozičných politikov, ktorí ohovárajú zdravotný personál a odborníkov, pričom odmietajú nosenie rúšok a očkovanie, a deň, čo deň posielajú neveriacich do smrti – tých by som poslal na oddelenie Covid-19, aby videli, ako sa dusia a zomierajú pacienti. Na chodbách nemocníc nosia von zosnulých vo vakoch. Nech tam stoja a pozerajú sa bezmocne na to, ako ľudia strácajú vedomie. Ako prosia o život, a ako sa im pritom stráca hlas. Nech oni majú za úlohu oznámiť deťom a manželovi mŕtvej matke a manželke, že odišla na druhý svet.
Existuje aj niečo horšie, ako Covid-19. Pokryteckí politici, ktorým je jedno, koľkých posielajú
na smrť, keďže pre nich je najdôležitejšia popularita a zisk.

V tomto boji prehrávajú jednoduchí ľudia, ktorí naivne uveria ich klamstvám.

Teraz najčítanejšie

László Bindics

László Bindics: člen predsedníctva mimo parlamentnej strany Maďarské Fórum