Denník N

75 rokov UNICEF: Má pomoc ešte význam?

© UNICEF/UN0254202/Dejongh
© UNICEF/UN0254202/Dejongh

Keď sa začal v roku 1945 formovať UNICEF, svet čelil bezprecedentnej devastácii spôsobenej 2. svetovou vojnou. Deti potrebovali pomoc, služby a ochranu, ktorú UNICEF začal poskytovať. Odvtedy UNICEF pomáhal pri ozbrojených konfliktoch, prírodných katastrofách, prinášal rozvojové programy všade tam, kde je pomoc potrebná. Pandémia COVID-19 svojim globálnym rozmerom sa po 2 rokoch stáva najväčšou humanitárnou krízou v histórii UNICEFu. Zvyšuje chudobu, upevňuje nerovnosť a ohrozuje práva detí na nevídaných úrovniach. Oplatí sa teda pomáhať? Prečo to vlastne robíme?

Aj keď žijeme v dobe globálnej pandémie a vidíme zlyhania zdravotných systémov nielen na Slovensku, ale aj v mnohých ďalších krajinách, predsa len musíme priznať, že od roku 1946 sa úroveň zdravia vo svete zlepšila. UNICEF s pomocou množstva partnerov prinášal inovácie a robí to doteraz. To, čo kedysi bolo inovatívne, funguje v niektorých krajinách dodnes. Napríklad taká ručná pumpa INDIA MARK II, vyvinutá v 70. rokoch je stále najpoužívanejšou vo svete.

© UNICEF/UNI35015/LeMoyne

V roku 1980 vznikol nový program pre záchranu života detí, ktorý tvorili 4 základné pomerne jednoduché, ale účinné komponenty: podpora dojčenia, orálna rehydratačná terapia, imunizácia a monitorovanie rastu zdravotnej starostlivosti. Bolo to obdobie, kedy sa začali rozširovať očkovacie programy, aby ochránili primárne deti do 5 rokov od úmrtia v dôsledku ochorení, ktorým sa dalo predísť.

V roku 1990 vznikla Škola v krabici, vďaka ktorej môže pokračovať základné vzdelávanie v akýchkoľvek jednoduchých podmienkach. Deti môžu dostať základné vzdelanie aj počas humanitárnych kríz.

© UNICEF/UNI164270/Johansen: Škola v krabici

V roku 2000 sa v programoch na liečbu podvýživy začala používať terapeutická pasta na rýchle použitie. Obohatená arašidová pasta vo vrecúškach, z ktorých môže dieťatko rovno jesť. A liečba podvýživy pre jedno dieťa stojí iba 1 euro denne.

© UNICEF/UNI230932/Estey: Dieťatko liečené z podvýživy dostáva arašidovú terapeutickú výživu v sáčku

Distribúcie sieťok proti komárom, rýchle testy na odhalenie malárie a lieky na jej liečbu pomohli znížiť úmrtnosť na maláriu o 60%.

Takže po 75. rokoch je čo oslavovať. A je to aj čas, aby UNICEF svojich darcov tak isto potešil nejakým darčekom.

V UNICEFe na Slovensku sme sa rozhodli k narodeninám UNICEFu pripraviť pre vás milú online konferenciu. Spolu s tenistkou Annou Karolínou Schmidlovou, mojimi kolegami, ale aj našimi Junior Ambasádormi či Ambasádorkami a ďalšími partnermi môžete spoznať pomoc tak, ako naozaj funguje. Bez zbytočného prikrášlenia. A zároveň spoznáte aj tím UNICEF Slovensko.

O čo ide, keď sa povie pomoc? Ako sa pomoc „zneužíva“? Prečo je lepšia finančná ako materiálna pomoc? Prečo je pomoc taká drahá? Aké omyly pri pomoci vznikajú? Na to všetko vám spolu s Annou Karolínou Schmiedlovou zodpovieme v našom „filmovom“ spracovaní konferencie s názvom Pomoc chutí po arašidoch, ktorá vznikla s podporou SlovakAid.

V období pred pandémiou COVID-19 sa pomoc vo svete tešila z úspechov. Od roku 2000 poklesla úmrtnosť detí o 50%, viac detí mohlo chodiť do školy, znížila sa ale aj úmrtnosť mamičiek pri pôrode.

COVID -19 vracia pomoc o dekádu späť. Podarí sa COVIDu-19 naozaj prehĺbiť rozdiely medzi bohatými a chudobnými? Podarí sa nám zvýšiť nerovnosť medzi ľuďmi? Je to celé na nás. Pomoc má veľa podôb, najdôležitejšie je však vytrvať v nej aj naďalej. Pomôžte UNICEFu k narodeninám viac pomáhať.

 

Teraz najčítanejšie

Mária Sliacka

Začínala som ako dobrovoľníčka v Keni, neskôr som pracovala na koordinácii projektov v Keni, Južnom Sudáne, na Haiti, v Afganistane a Gruzínsku. Viedla som misiu na turecko – sýrskych hraniciach pre ľudí vo vojnou zasiahnutých oblastiach Sýrie, koordinovala som humanitárnu pomoc na Ukrajine. Od decembra 2018 som riaditeľkou Slovenskej nadácie pre UNICEF. Keď som vyrastala, netušila som, že taká práca existuje. Bola som slovenskou reprezentantkou v plutvovom plávaní a rýchlostnom potápaní, vyštudovala som cestovný ruch na Ekonomickej fakulte UMB a pracovala ako hotelová manažérka. Každá skúsenosť je dobrá. Lebo nie je nič tak komplexné ako pomoc.