Denník N

Oplatí sa prečítať – Vlastnou Hlavou 2

Vlastnou Hlavou 2 s podtitulom Ako za Fica ovládla štát mafia vyšla v 2020-tom. Venuje sa udalostiam našich najnovších dejín.

Po obrovskom úspechu prvého dielu Vlastnou Hlavou – Ako predal Fico krajinu oligarchom sa Marek Vagovič pustil do jeho pokračovania.

Vlastnou Hlavou 2 s podtitulom Ako za Fica ovládla štát mafia vyšla v 2020-tom. Venuje sa udalostiam našich najnovších dejín. Veľká časť knihy rozoberá hlavne M. Kočnera, no dočítate sa aj o Bödörovcoch a samozrejme aj o R. Ficovi…

Vlastnou Hlavou 2

Svet oligarchov

Ohľadom prvého zmieneného je to vlastne akýsi náhľad do jeho sveta… Medzi hlavne zdroje patrila Kočnerova komunikácia s rôznymi ľuďmi cez chatovacie aplikácie.

Zo samotnej knihy by mohol byť napínavý thriller, smutné je však to, že je to pravda. Na konci sa môžete dočítať o procese vo veci vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej a v úplnom závere je pasáž z Mňačkovho diela Ako chutí moc (hlavný hrdina bol nie nepodobný Ficovi).

Výhrady?

Drobná výhrada by bola k formálnej úprave. Pravdepodobne by lepšie vyzeralo, ak by pasáže z komunikácie boli odlíšené od ostatného textu. Ale je to len môj skromný názor.

Prínos

Hlavný prínos knihy spočíva v tom, že pekne zhrňuje informácie z článkov na webe Aktuality.sk. Pri investigatíve je častým problémom to, že čitateľ sa ľahko stratí v spleti faktov.

Veď to poznáte: ,,Človek X dostal peniaze za toto a bol vo vzťahu s človekom Y. Človek Y spravil toto a toto, čím porušil zákon zároveň bol prepojený s pánom YZ, pán YZ robil to a to…“

Pri čítaní Vlastnou hlavou tento problém našťastie nehrozí.

Záverečný verdikt

Ak chcete mať prehľad o našich najnovších dejinách alebo ak si chcete pripomenúť všetky dôležité kauzy posledných rokov, určite si 2. diel vlastnou hlavou zadovážte.

Teraz najčítanejšie