Denník N

Registrácia na 3. dávku je otvorená, bez PIN-u z prvej to však nedáte

Ministerstvo zdravotníctva SR opäť ukázalo amaterizmus pri tak jednoduchej veci ako je registrácia na očkovanie pri 3. dávke.

Dnes o 9.53 na svojom facebooku informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, že sa ľudia môžu registrovať na 3. dávku už po 3 mesiacoch. Poviete si, že fajn správa, ale ako vždy na Slovensku, musí byť niekde zádrheľ. A tým je, že bez PIN kódu z prvej dávky, sa na 3. dávku nezaregistrujete.

Hneď pod príspevkom sa strhla búrlivá diskusia, pretože viacero ľudí zistilo, že tento údaj už nemajú archivovaný. Samozrejme, ako vždy, našli sa tam odpovede typu je to vaša chyba, mali ste si ho uchovať. Hold, je to tak, je to každého chyba, kto tento údaj nemá, ale na druhej strane, ak je niekto hore manažér, musí s týmto rátať, že viac ľudí tento PIN nebude mať ako bude.

Objavili sa aj komentáre, že PIN nefunguje, aj keď ho majú. Ďalším problémom je, že ľudia, ktorí šli na vakcináciu bez registrácie, tento PIN nikdy ani nemali. Teraz zbytočne tisíce ľudí zavalia NCZI požiadavkou na vygenerovanie nového PINu.

Stačilo preto na začiatku spraviť absolútne jednoduchú vec, a to každému zaslať nový PIN tak, ako to robili pre kategóriu 60+ a bolo by po probléme. Bohužiaľ, na Slovensku sa musí vždy niečo spraviť naokolo zozadu.

P.S. Autor blogu má uchovaný PIN po 2. dávke. Nevie či funguje, pretože na 3. dávku plánuje ísť v januári.

Aktualizácia 12:37:

NCZI odošle takmer 1,5 milióna pozývacích esemesiek na očkovanie treťou dávkou.SMS budú obsahovať PIN kód potrebný pri registrácii na stránke korona.gov.sk,“ spresnilo centrum, ktoré dnes spustilo registráciu na tretiu dávku proti covidu.

Posilňujúcu dávku je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov, najskôr o tri mesiace po aplikovaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy. „Registrovať sa môžu aj ľudia, ktorí okrem vakcinácie následne prekonali covid-19 alebo im boli podané monoklonálne protilátky,“ priblížilo NCZI pre TASR.

Teraz najčítanejšie

Rudolf Šerý

Okrem iného redaktor pre hkpoprad.sk :::::::::: #fact-checking