Denník N

RTVS nie je schopná odvysielať ani Vlhovú, spúšťa nový program

Vo svete televízneho športu prichádzajú novinky. RTVS aj televízia Joj predstavili nové televízne športové kanály. Načo?

Slovenská televízia už raz športový program mala. Na osud STV3 si ešte poniektorí pamätáme. Programové prázdno, vysielanie neustálych repríz a následný koniec. Slováci sa ale nevzdávajú. V roku 2021 spúšťajú okrem „trojky“ aj „štvorku“, alebo teda ak chcete nový športový kanál. Sen si televízia plní, otázka znie, načo je to dobré?

V akom období RTVS spúšťa nový športový kanál? Nedávno slovenská televízia stratila práva na viaceré slalomové vystúpenia Petry Vlhovej, ktorá patrí k najväčším ťahákom k obrazovkám. Údajne na nich nemala. Podobne prišla vďaka Jojke aj o MS v hokeji, ktoré bude vysielať od roku 2024, stratili väčší ťahák, ako je finále Farmy.  Čo chce vysielať RTVS na štvorke?

Kto v tomto nemá prehľad, tak si môžeme ešte povedať, že futbal vysiela Dajto, Jojka lyžovanie, občas hokej a na RTVS bude len Merčiak v priamom prenose počítať v noci všetky prenosy, ktoré mohli mať.

Je to nepochopiteľné. Len pre rekapituláciu. RTVS má nový program „trojka“, na ktorom väčšinu času ide len to, čo už išlo. Namiesto toho, aby tento program bol využitý na občasné športové prenosy, keďže už ich veľa neostalo, tak slovenská televízia vytvorila nový program, aby mohli rekapitulovať aj na ďalšom programe.

Dlho snívam o kvalitných športových prenosoch na Slovensku a ticho závidím bratom z Česka. Namiesto toho sa však dočkám len zablokovaného ČT športu a dvoch nových programov.

Šťastné a veselé!

 

Teraz najčítanejšie