Denník N

Prenechali ste Facebook zlu

Samo Marec - krst knihy "Futbal - Pravdivá história".
Samo Marec – krst knihy „Futbal – Pravdivá história“.

Z Facebooku odišli viaceré významné osobnosti, ktoré boli svetlom v tme. Ponechali túto platformu zlu.

Facebook je dnes úplne iným miestom ako kedysi. Už to nie je miesto srandy a podivných statusov, kde sme sa opýtali svojich priateľov, či idú von. Všetko sa však uberá nejakým smerom a Zuckerbergova platforma nie je výnimkou. Práve Facebook sa však vydal cestou zla.

Nenávistné komentáre, názor na všetko a kanál pre pochybných politikov. To je Facebook v súčasnosti. Ľudia nemajú problém útočiť na neplnoleté dieťa, či priať niekomu smrť. Je to desivé.

Viaceré významné osobnosti sa aj vďaka tomu rozhodli Facebook opustiť. Stačí spomenúť Sama Marca, či Marcela Forgáča. Nie sú jediní a niet sa im, čo čudovať. Sú unavení, rovnako aj my, bežní ľudia, ktorí vidia všetkú tú zlobu. Dá sa ich chápať, no nesúhlasím s nimi.

Počuli ste to zrejme od viacerých ľudí. Neodchádzajte. Samozrejme, vieme, že ste tu, no nechali ste verejný priestor zlu, ktoré bude bez Vás ešte viac rásť.

Je to prosba, aj želanie. Nesmiete a zároveň my všetci nesmieme nechať Facebook nenávisti. Viem, mala by sa o to starať platforma, ktorá to už dávno vzdala, no čo sa stane, ak to vzdáme aj my?

Populisti získajú ešte väčšiu silu. Politici a ich priaznivci sa radujú. Prestávajú mať oponentov, ktorí im slušne a vecne nastavujú zrkadlo. Nenávisť a zloba rastie, už teraz sú vďaka tejto sociálnej sieti ľudia schopní ísť ku niekomu domov a vyhrážať sa dotyčnej osobe. Ak týmto ľuďom necháme ešte väčší priestor, tak sa to bude len zhoršovať.

Prosím vráťte sa. Táto spoločnosť si Vás síce nezaslúži, no táto krajina Vás potrebuje.

 

Teraz najčítanejšie