Denník N

Magátov kamarát „David Goliath“ z ruskej sociálnej siete V Kontakte

Všetci používatelia sociálnej siete Facebook vedia, že sa tam dá nájsť kadečo. A nielen čo sa týka rôzneho konšpiračného obsahu, ale aj extrémizmu. Určité hranice tu však predsa sú. Niekto neinformovaný, ako donedávna trebárs aj ja, by sa mohol domnievať, že na ruskej sociálnej sieti, riadenej Kremľom, ktorý verbálne prízvukuje boj proti fašizmu každého druhu ako svoju prioritu, nič také nenájdete. Omyl. A poriadne hlboký. Práve tam nachádzajú azyl aj slovenskí fašisti, rasisti, neonacisti a popierači holokaustu. Jedným z nich je aj chlapík, ktorý tam používa nick „David Goliath“ a naďabil som na neho práve u Magáta, ktorému naozaj štýlovo blahoželal k narodeninám.

Pán, volajme ho Dávid, tam má už nejakú dobu účet, na ktorom nájdete veci, o ktorých sa vám nesníva ani v zlom sne. Peknú profilovú fotku, na ktorej je vrchol Kriváňa si privlastnil z článku Martina Balka pre portál Travel case a to je asi tak všetko čo na jeho profile možno označiť ako pekné.

Začnime niečím zo súčasnosti, či nedávnej minulosti. Fotografie aj kresba kotlebovského insitného umelca naznačujú, ku komu Dávid pociťuje sympatie. Kotleba, jeho Ľudová strana Naše Slovensko a Slovenská pospolitosť.

Kotlebovsko-pospolitá súčasnosť má blízko k režimu, ktorý tu pod kuratelou Hitlerovej Tretej ríše bačoval počas 2. svetovej vojny. A k nemu má blízko aj Dávid. Pripomenie slovenských vojakov, ktorí sa po boku Hitlera symbolicky zúčastnili útoku na Poľsko.

Aj osud tých, ktorí neskôr padli na Ukrajine a v Bielorusku po útoku na ZSSR.

Jeho priazni a úcte sa teší Hlinkova garda: „Sme Slováci , sme gardisti ! Slovensko je naša zem !“ A: „Sme Hlinkove gardy, sme Slovenská stráž! Hlinka je náš otec, Sidor vodca náš.!

Dávidovým obľúbencom je aj prezident Tiso. Pozdrav: „Na stráž!“ a frázy ako: „Nerozlučné je naše priateľstvo ! Priateľstvo Nemeckej ríše a Slovenskej republiky!“ Či: „Prezident prvej Slovenskej republiky Dr. Jozef Tiso vyznamenáva vojakov SS ako vďaku za potlačenie boľševického puču ktorý dnes poznáme pod názvom SNP…“ a „Večná sláva vám, pán Prezident!!!

Ak je Dávidovým obľúbencom Jozef Tiso, jeho srdcovkou je Adolf Hitler. Hitler s Benitom Mussolinim. Hitler s Hermannom Göringom. Hitler sediaci a čítajúci stranícke noviny NSDAP Völkischer Beobachter. Hitler so svojim psom. Hitler ako láskavý strýčko s malými dievčatkami s textom: „Víťaza sa nikto nebude pýtať , že či hovorí pravdu – Adolf Hitler, človek s veľkým srdcom.“ Hitler v hrdinských pózach s vlajkou so svastikou. Hitler, tvorca nového človeka.

Nemôže chýbať Hitler s Tisom.

Ani článok o Hitlerovi od Magáta s uznaním autorovi.

A dôverne úprimný povzdych aj prosba, z ktorej mrazí: „Ach, Adi… vráť sa nám, prosím! Urob poriadky v Nemecku a aj v celej Európe...“

Spomienku venuje Dávid aj katovi čekého národa, Reinhardovi HeydrichoviRudolfovi Hessovi, ktorý vraj bol: „Nespravodlivo odsúdený a neskôr zavraždený britskými agentmi.“ A Dávid mu nezabudne prevolať na slávu: „Česť a sláva pamiatke Rudolfa Hessa!“ Pripomenie si aj Hitlerovho propagandistu, Josepha Goebbelsa a jeho návštevu Bratislavy koncom roku 1941. Aj ríšskeho ministra zahraničia, Joachima von RibbentropaVojtechom Tukom.

Pár Dávidových fetišov: nemecká námorná vlajka, používaná v rokoch 1939- 1945, vlajka OrdnugspolizeiGestapa.

A pár Danielových nostalgických obrázkov z obľúbeného obdobia, či s presahom do súčasnosti.

Mimoriadne odporný a nenávistný je Dávidov rasizmus a antisemitizmus. Ľudia tmavej pleti sú podľa neho „opice.“

Podľa Dávida: „USA založili belosi, tak nech to tak KU.VA zostane! MAKE AMERICA WHITE AGAIN!“

A spolu s Ku Klux Klanom aj vie ako na to.

Daniel preto súhlasí s alt-right sloganom podporeným neonacistami: „it’s okay to be white

Hodný pozornosti je aj Dávidov sadistický status, v ktorom opisuje čo by urobil s niekým, koho tituluje. „Ku.va čierna menejcenná!!!“ Video, ku ktorému sa status vzťahuje už nie je dostupné, tak si iba môžeme domýšľať, že konanie neznámeho černocha tiež nebolo „s kostolným poriadkom“ a bolo hodné odsúdenia. Ale Dávidove patologicko-sadistické predstavy vzbudzujú reálne pochybnosti o jeho psychickom zdraví: „Toto by som riešil nasledovne: Najskôr by som ho dobil do krvi, zlomil mu všetky končatiny, stiahol kožu z chrbta, vypálil mu oči, odrezal uši, jazyk, prsty aj bradu, rozrezal by som mu brucho do ktorého by som dal žeravé uhlíky a následne brucho zašil, oskalpoval by som ho, potom by som zobral pílku a prerezal mu lebku na pol a mozog daroval na vedecké účely. Potom, keby táto čierna poloopica už zdochla (pomaly a bolestivo), rozsekal by som ho na kusy, potom tie kusy hodil do pece a ostatky zobral a hodil na hnoj alebo psom…

Dávida však netrápia iba černosi v USA, ale aj Rómovia u nás: „No toto je pliaga, títo cigáni! A množia sa ako králiky… mali by ich už niekto konečne zredukovať, lebo ich za chvíľu bude viac, ako nás!

Dávid samozrejme pozná aj riešenie. „Svätá pravda!“ napíše k obrázku, na ktorom je krabica s nábojmi a text: „Jediné dávky na ktoré majú cigáni nárok.

Konečne, podľa Dávida sú to rovnako ako deti z Luníka IX, aj tak iba „opice.

Recept vidí v obnovení zákazu vstupu, ako tomu bolo kedysi v moravskej obci Dubňany.

Spomenie si aj na doktora Mengeleho: „Keď vidím, koľko sa dnes rodí cigáňov, poviem si iba: Na to by sme potrebovali doktora!

A doslova strašný je posledný obrázok, na ktorom je v akomsi prístrešku obesená rodina, muž, žena a malé deti s textom: „Keď si len na chvíľu predstavím, že toto by mohlo byť niekde v cigánskej osade na východe Slovenska, moja nálada sa zdvihne o 1000%.“ A pridá usmiaty smajlík.

A ešte jeden nostalgický návrat do Dávidom milovaného obdobia Slovákštátu a Hlinkovej gardy: „Na židov, cigáňov a inú pliagu treba len našich chlapcov z Hlinkovej gardy.

A tým sa plynulo dostávame k Dávidovej posadnutosti Židmi a nenávisti, ktorú k nim cíti. Rovnako, ako Magát, na ktorého účte na VK som ho objavil. Židia sú vinní za všetko. Za vojnu, ktorú rozpútal Hitler spolu so Stalinom

Židia vraždia malé deti.

Konečne, kto sú Židia nám Dávid objasní aj zdieľaním titulných stránok Streicherovho antisemitského plátku, bulvárneho týždenníka Der Stürmer, určeného najnižším vrstvám nemeckej spoločnosti.

Podľa Dávida: „Táto JUDE pakáž bola odjakživa nádorom na tele Slovenského národa! Dobre, že ich nechal prezident Tiso deportovať. Ja by som na jeho mieste urobil to isté!“ Snáď ste rovnako ako ja postrehli, že za deportácie chváli Tisa, ktorého akúkoľvek vinu a podiel na tragickom osude našich spoluobčanov, ľudácki pohrobkovia a nostalgici za obdobím vojnovej Slovenskej republiky, vždy zásadne odmietajú a spochybňujú.

Preto Dávid napísal aj tieto slová: „70 000 vyvezeným parazitom ktorí putovali tam, kam patria!

Nezostalo len pri tom. Dávid zašiel ešte ďalej: „Rež a rúbaj do krve, do židáckej papule, dokiaľ každý židák v peci horieť nebude“ K obrázku členov Hlinkovej gardy pripojí slovenskú zástavu a srdiečko.

Veď to robí dobre aj jeho obľúbenému Adolfovi: „Ten príjemný pocit, keď začuješ krik trpiacich židovských detí hneď po ránu.

Ale po radosti z utrpenia a smrti ľudských bytostí, vrátane detí, nemá Dávid problém tvrdiť, že holokaust je iba „lož, propaganda, fikcia, holokauza a holožvást. “

Čo sa týka počtu obetí, Dávid tvrdí: „Takže kde je tých 6 000 000? Je to iba mnou? Lebo mi to nejako nevychádza!

A nevychádza mu to ani inak: „Podľa dokumentov vo Wansee bolo vo vtedajšej Európe vyše 11 000 000 židov. Ako je teda možné , že v tých údajne skutočných “ plynových komorách “ skončilo len 6 ?? A čo tí zvyšní ?? Čo sa s nimi stalo ? Veď keď sa tí zlí nacisti snažili povraždil čo najviac židov , tak ako je možné , že toľko židov prežilo ?? To mi chce niekto povedať , že 6 mil. Strčili do plynu a zvyšných 5 mil. Ušetrili ?!! Aj Vám sa to nejako nezdá ?? Pretože mne to nedáva žiadny zmysel…

Napriek tomu zdôrazní: „Treba ich tam poslať znova!“ A pripojí Dávidovu hviezdu a lebku.

A pre istotu tú strašnú vetu, ktorú už raz napísal, napíše znovu: „Rež a rúbaj do krve, do židáckej papule, dokiaľ každý židák v peci horieť nebude“ Tentoraz s pripojením Dávidovej hviezdy a ľudského výkalu.

Pripojí výsmešne záber z deportácií, na ktorom sú samé ženy a deti idúce na istú smrť s textom: „Fňuk, fňuk. Ideme zasa plačkať nad holokauzou??!“ O emotikonoch radšej pomlčím.

Cynicky zdieľa nechutný obrázok s textom: „Miss Oswienčim 1943“ s tromi vycerenými smajlíkmi.

A urazí profesora Pavla Traubnera, ktorý ako malé dieťa zažil útrapy rasového prenasledovania a zázrakom prežil: „Ko.ot Traubner, svedok Holokauzy“ s pripojením už tradičného výkalu a Dávidovej hviezdy.

Antisemitské nadávky sa ujdú aj iným. Václavovi Havlovi: „Odporný židovský potkan Havel!!!

Prezidentke Zuzane Čaputovej: „Sorosova židovská ku.va!“ Ako prídavok grcajúci emotikon, Dávidova hviezda a fekália.

Angele Merkelovej: „Židovská ježibaba, raz dopadneš takto!

Dokonca aj kráľovnej Spojeného kráľovstva, Alžbete II.: „Ahoj, som židovská ku.va a fajčím negrom ko.oty predtým, ako si dám rannú kávu.

Napodiv, hoci súvislosť veľmi nechápem, spomenie dokonca aj mňa.

Čo sa týka súčasnosti, oslovuje ho známych 14 slov amerického člena Ku Klux Klanu, teroristu a neonacistu, Davida Lanea: „We must secure the existence of our people and a future for White Children.“

Rovnako ako idey ikony nazirocku, Iana Stuarta Donaldsona, zakladateľa hnutia Blood & Honour. Dávid vyzýva: „Krv a  česť! Podpor svoju miestnu divíziu!“

Dávid sleduje aj domácu politickú scénu a na jej vylepšenie má niekoľko receptov. Jeden z nich venuje prezidentke, Zuzane Čaputovej: „Sionbábka. Ja to tvrdím stále. Táto handra musí jedného dňa odvisnúť!

Ďalší status o prezidentke prevzal od jedného z virtuálnych vojakov hybridnej vojny, proruského trolla Jána Doneckého z chovu Katalin Tara, ktorý napísal: „Judr. Zuzana Čaputová musí skončiť ako JUDr. Milada Horáková. Dôvod – vlastizrada! … Verím, že príde doba, kedy sa zopakuje „vykonštruovaný“ proces za vlastizradu, za islamizáciu Slovenska, za zničenie národností, za LGBT, za podporu pedofilov a rôznych úchylných potkanov, za rozkrádanie štátneho majetku, za volebné podvody, za spoluprácu s teroristami z NATO a CIA, za spoluprácu so Židovskými vrahmi a mafiánmi a pod. a Zuzana Čaputová bude právoplatne odsúdená! Ten deň príde Zuzka!“ Dávid k tomu dodal: „Už sa na to teším!

Slučku venoval vláde ako celku: „Milá vládna koalícia. Tento obrázok predpovedá váš osud v budúcnosti.

Jedna slučka však podľa Dávida zrejme nestačí, preto pridal aj šibenicu s hákom: „Pre členov súčasnej vládnej koalície ako vyšité.“

Nezabudol ani na bývalého premiéra a súčasného ministra financií, Igora Matoviča: „Prosím vás!!! Zabite ho niekto už!!! Dám vám 10 000 €!!!

V súvislosti s Matovičom je jeho hrdinom duševne chorý nešťastník Matej, ktorý sa na Matoviča zastrájal s airsoftovou atrapou samopalu: „Toto je môj hrdina! Nebál sa a povedal na kameru, čo si retardovaný sukin syn ko.otský Matelko zaslúži! ZA.EBAŤ MATELKA!!!

Nezabudol ani na bývalú ministerku spravodlivosti, Luciu Žitňanskú: „Táto eštébácka ku.va bude jedného dňa vysieť!

A recept má aj na to, čo urobiť so štátnym tajomníkom na ministerstve zahraničných vecí, Martinom Klusom: „Odstreliť!

Aj s politikmi všeobecne. Tu ponúka riešenie a la Nicolae Ceaușescu s manželkou.

Braňo Dobšinský, Michal HavranFedor Blaščák dopadli o niečo lepšie: „Pozrite na tie ksichty. No nemáte 100 chutí každému z nich pri.ebať a vyraziť im zuby??!“ Tým stačí namiesto guľky či šibenice „iba“ vyraziť zuby.

Dávidove názory dokonale ilustruje jeho výrok: „Fašizmus znamená život, demokracia znamená smrť!“ K tomu už v kontexte ostatného, okrem pozdravu na záver, ani veľmi niet čo dodať.

Profil pár hodín po zverejnení. Game over.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.