Denník N

Minister Jaroslav Naď dezinformuje verejnosť

 

Vo vyššie uvedenom článku minister Naď vyslovil nasledovné:

V rámci koalície existuje na zmluve dohoda? Nehrozí, že napríklad Sme rodina zasa povie, že bude hlasovať proti?

Evidujem, čo už bolo komunikované. Boris Kollár povedal, že si nás zavolá na poslanecký klub, my odpovieme na ich otázky. Nemáme sa čoho báť, pretože tá dohoda je bezproblémová. Pokiaľ je diskusia fér, nemám problém. Nepáči sa mi, keď diskusia nie je fér.

Napríklad v RTVS sa už dlhšie objavuje nejaká krajská sudkyňa (Dana Jelinková Dudzíková, pozn. Red.), ktorá porovnáva českú a slovenskú verziu zmluvy o obrannej spolupráci s USA, pričom Česi takúto zmluvu ani nemajú.

To je absurdné, nedokážem pochopiť, kde tých ľudí vyberajú. Potom som zistil, že ona dlhodobo podpisuje kadejaké výzvy Chmelára a podobné veci.

 

Moja reakcia:

Vážený pán minister Naď,

vyššie uvedeným výrokom o mojej osobe dezinformujete verejnosť. Neviem, či úmyselne alebo z nedbanlivosti. Rovnako netuším, či Vaši podriadení, platení z verejných peňazí, zbierajú o mne informácie a či uvedené majú v popise práce. Pokiaľ áno, zrazte im z výplaty, lustrovali nesprávnu osobu.

Nikto ma nikde nevyberal. Nekonšpirujte.

Asi Vás prekvapilo, že sa niekto medzi sviatkami venuje legislatívnemu procesu a analýze.

Práva však patria bdelým.

Som členkou legislatívneho výboru Združenia sudcov Slovenska. Pokiaľ by ste poznali moju prácu, tak by ste vedeli, že analyzujem priebežne viaceré legislatívne počiny.

Ovládam dva svetové jazyky na profesionálnej úrovni a právne služby som za čias advokácie poskytovala aj ambasádam. Pracovala som niekoľko rokov v oblasti medzinárodného práva. Toľko na zoznámenie, pokiaľ by ste mali záujem spoznať človeka, o ktorom sa verejne nepravdivo vyjadrujete.

A teraz k veci – nikdy som žiadnu výzvu pána Chmelára nepodpísala. Pána Chmelára osobne ani nepoznám. Nie som na žiadnej sociálnej sieti. Nie som v tomto smere činná.

Podpisujem výzvy v rámci justície, a to je rozdiel. Na zistenie tejto skutočnosti nepotrebujete vyťažovať spravodajské služby, stačí zadať do vyhľadávača moje meno.

Mám previerku zo Súdnej rady SR spred 4 mesiacov, v rámci ktorej poskytuje lustrácie aj Vojenské spravodajstvo a Slovenská informačná služba.

Preto prosím,  šetrite si osobné útoky na iných.

Zrejme skutočnosť, že by niekto mohol vo verejnom záujme vykonať počas sviatkov analýzu porovnania zmlúv, ktorú by ste za verejné peniaze mali vypracovať Vy, Vás šokla najviac.

Volá sa to cit pre celospoločenskú zodpovednosť.

Pokiaľ by bol platný Kolíkovej návrh trestného zákona o šírení nepravdivej informácie, založil by vyššie uvedený výrok trestnoprávnu zodpovednosť.

Uvedenou nepravdou zavádzate verejnosť so spôsobilosťou ovplyvniť verejnú mienku. A  taktiež tým znižujete dôveryhodnosť justície.

Pokiaľ Vám skutočne záleží na boji s hoaxmi, skúste začať sám od seba, vyvarujte sa ich šíreniu a zdržte sa produkovania konšpiračných teórií. Nevyzerá to dobre  vo Vašom postavení.

Dnes som sa k obrannej zmluve vyjadrila aj na TA3 v relácii Tak takto.

Pokiaľ by ste mali záujem dozvedieť sa o problematike obranných zmlúv aj z právneho hľadiska, odporúčam Vám pozrieť si uvedenú reláciu.

S úctou.

 

Teraz najčítanejšie