Denník N

Komentár: Spolupráca pre Slovensko z hľadiska medicínskeho, nie z konšpiračného

autor: David Žák
autor: David Žák

Verím vedcom, odborníkom a vakcínam. Verím aj sile zdravého rozumu. Je ťažké v dnešnej dobe polarizovanej spoločnosti nájsť osobu s rovnakým názorom. Možno sa niekto bude zhodovať s tým mojim.

Takto pred rokom som si zažíval nemilosrdné dištančné vzdelávanie so všetkými nástrahami: vypadávanie internetu, zle pochopenie učiva bez profesora a hlavne slabú socializáciu – uzavretý medzi štyrmi stenami izby.

Dištančné vzdelávanie malo za úlohu izolovanie všetkých žiakov pred tým, aby sa zabránilo šíreniu padnémie. Bol som doma, aby som neohrozoval svojich najbližších a nenakazil členov domácnosti, ktorí by mohli mať ťažký priebeh ochorenia a skončiť na pľúcnej ventilácii. Vakcína ešte nebola, ale čakalo sa ňu – bolo to jediné vykúpenie k slobode, normálnemu návratu života, kultúry a vzdelávaniu.

Myslím, že každý z nás srdcervúco čakal na príchod vakcíny od prvej vlny. Keď k nám zo začiatku prišiel malý počet vakcín darilo sa nám očkovať veľký počet ľudí, no spomalilo sa to s ľudskou únavou voči pandémii, a teraz, keď máme za chrbtom preplnené nemocnice s ťažko chorými nezaočkovanými pacientmi a dostatkom vakcín, tak zlyhávame.

Mám strach o seba a svojich najbližších, ochorenie spôsobuje ťažké následky, aj zaočkovaní môžu mať vážne následky, keď nezaočkovaní budú ľahostajní.

Prosím, vráťme sa späť k normálnemu životu. Vakcína a zdravie nemá byť politickou témou ale spoločenskou témou.

Teraz najčítanejšie

David Žák

Autor je študentom strednej umeleckej školy, na ktorej študuje žurnalistiku. Píše najmä o spoločensko-politických témach, v budúcnosti by sa rád venoval profesionálnej žurnalistike. Zatiaľ sa zaoberá spravodajstvom.