Denník N

Matovičovo vs. Ficília

Máme už skoro štyri roky po vražde Jána Kuciaka (a obmene vlády) a dva roky po voľbách (a výmene vlády). Tak sa pozrime spätne na osoby a obsadenia.

Denník N na začiatku roku 2019 písal o vyšetrovaní Kuciakovej vraždy. Ten to má zaklavírované zapiánované, ale priniesli o tom správy aj ďalšie portály ako SMENový časTrend, či TA3. No a samozrejme vlastný chronologický prehľad uverejnili aj Aktuality. Kde sú teda aktéri tohto procesu po troch rokoch?
 • Kočner MarčekomSzabóomZsuzsovou Andruskóm hnijú v base, hoci Hýčkaná a Brucho za Kuciaka nebručia. Bašternák mieri na slobodu.
 • Vorobjov je už vinný a Gašpar Krajmerom, Hraškom, či Trnkom sú v nezávideniahodnom limbe medzi obvinenýmiobžalovanými.
 • Rajecký je vo väzbe a Bödör do nej chodí ako na klavír.
 • Para Bödöra obhajuje – rovnako ako Gašpara Kočnera. To je iný konflikt súzvuk záujmov! Advokát predpokladaného vraha Kuciaka je aj advokátom domnelého šéfa organizovanej zločineckej supiny (Bödöra) a jeho údajnej spojky na najvyššie politické špičky, presnejšie policajného exprezidenta, pod ktorého vedením mala polícia Kočnera vypátrať. To je skutočné Kocúrkovo Gašparkovo.
 • Haščák sa okázalo urazil a za mesiac väzby pýta milióny eur. Ešteže takéto nároky nemajú všetci občania po lockdowne, ktorí tiež museli byť doma zavretí predvlaňajší december.
 • Kočnerov legalizátor, ex-SISkár Tóth sa vyjadruje k(u) (geo)politickým témam, zatiaľčo jeho legalizant agent, niekdajší ŠtB-ák Kriak to dal na Kostku.
 • A napokon, čo s ďalšími troma osobami, ktoré chcel Kočner rovnako dať na Kuciaka? Lipšic sa stal špeciálnym prokurátorom – špeciálnym aj preto, že je pod probačným dohľadomŠufliarsky prokurátorom napokon ostal, iba čo ho degradovali a Žilinku pre zmenu posunuli opačným smerom – na generálneho. Ten to dal zase na Danka. Mimochodom, neprislúcha mi hodnotiť Žilinku z právneho hľadiska či politicky, ale komunikačne používa Facebook ako digitálny analfabet (slovensky: vidlák). Zverejňovať vyjadrenia a stanoviská súvisiace s jeho vysokou úradnou funkciou na krikľavom(!) farebnom pozadí:
  …a veľkými písmenami:
  …je IT etiketa na úrovni tínejdžera z učňovky. Prinajlepšom. Ako keby prišiel rozgajdaný do kasína. Nehovoriac už o skompromitovanosti tejto komunikačnej platformy ako takej.
 • Aha,  skoro som zabudol na konšpirátora-in-chief. S ním to od čias Sorosa, dlažobných kociek a americkej ambasády ide progresívne dolu vodou. Stavím svoje spodky, že ešte do volieb to dá na toho, koho netreba menovať a založí si na tie svoje intelektuálne splašky YouTube kanál (pun well intended).

Teraz najčítanejšie

Tomas Tkac

Chcel by som na tomto mieste vyjadriť veľké poďakovanie Denníku N za zrušenie diskusií pod článkami, vrátane blogov. Ich prínos po očistení bol hlboko záporný, a navyše vyžadovali účet na fejsbuku. Ešte raz, ďakujem za postupné zvyšovanie kultúrnej úrovne blogového priestoru.