Denník N

Mýty o smútení

Aké sú najčastejšie mýty o smútení? Vypočujte si video nášho kolegu Ivána Gómeza, psychológa, ktorý sa dlhodobo venuje pomoci ľudom po strate.

Možno ste stretli ľudí, ktorí vám v dobrom úmysle hovorili, ako máte po strate blízkeho žiť. Byť silní. Vydržať prvý rok s vierou, že ten ďalší to bude lepšie.‍ Žiť a nie ponárať sa do bolesti. Sú to zvyčajne mýty, ktoré nepomáhajú.
Cesta každého z nás je jedinečná. Vypočujte si video nášho kolegu Ivána Gómeza, psychológa, ktorý sa dlhodobo venuje pomoci ľudom po strate.
Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021/2022 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú pomoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.