Denník N

Môžu mať ženy všetko?

Táto otázka nesmeruje na materiálne veci, ale na dve, ktorými sa ženy najčastejšie definujú smerom k samým sebe aj smerom von k svetu – rodina a kariéra.

Snaha o rodovú rovnosť je dlhodobý boj, ktorý tu existuje už minimálne jedno storočie. Kým volebné právo žien vnímame už ako samozrejmosť, v iných aspektoch ľudského života to také prirodzené nie je. V posledných rokoch sa hovorí najmä o tom, že viac žien by malo byť vo vedúcich pozíciách. Skvelý TED talk o tom mala Sheryl Sandberg z Facebooku.

V roku 2012 však vyšiel článok v The Atlantic Why women still can’t have it all, v ktorom Anne-Marie Slaughter, profesorka z univerzity v Princentone, vysvetľovala, prečo sa vzdala dôležitého postu v Bielom dome. Nakoľko počas pracovného týždňa bola vo Washingtone a domov do Trentonu prichádzala v piatok večer, hlavnú starostlivosť o dvoch synov a domácnosť zabezpečoval jej manžel, tiež univerzitný profesor na Princentone. Jej starší syn však začal mať problémy a ona sa rozhodla, že pre vyriešenie rodinných problémov je potrebné, aby aj ona bola počas pracovného týždňa v blízkosti syna.

Odkedy vyšiel článok, sú to už tri roky. Slaughter si zaň vyslúžila veľa kritiky. Vraj ukazuje, že ženy nemôžu mať úspešnú kariéru aj rodinu, že sa to nedá skĺbiť, a tým podkopáva dlhodobé snahy žien. Nedávno sa k nemu vrátili v podcaste Freakonomics. V rozhovore pre podcast Anne-Marie Slaughter spomenula zaujímavú vec. Keď ľuďom okolo seba oznamovala, že odchádza z práce pre Biely dom a ako dôvod uviedla, že je to kvôli tomu, aby nestratila profesorskú pozíciu na Princetone, ľudia to chápali. Keď však povedala, že je to preto, aby mohla byť s rodinou, reakcie okolia boli odlišné, niečo v zmysle: „Aká škoda!“

Šokovalo ju to, pretože samu seba nevníma len ako odborníčku na zahraničnú politiku a úspešnú profesorku, ale aj ako matku a manželku. Rodina je pre ňu rovnako dôležitá ako kariéra a v určitom momente dostala prednosť pozícia matky pred pozíciou odborníčky v Bielom dome. A na tom by nemalo byť nič zlé.

Druhá zaujímavá vec, ktorú v rozhovore spomenula, a o ktorej píše knihu, je to, že posilnenie pozície žien v spoločnosti (najmä v oblasti práce) nie je možné bez toho, aby sme posilnili pozíciu mužov v oblasti starostlivosti o deti a domácnosť. Lebo jej kariéra by nebola možná bez toho, aby hlavnú rolu starostlivosti o domácnosť a deti neprebral jej manžel, ktorý o tom napísal výborný článok Why I Put My Wife’s Career First.

Celá diskusia o rovnováhe rodiny a kariéry často stojí na tom, že nie je možné dať aj svojej práci 100 % aj svojej rodine 100 %. Problém je však v tom, čo znamená 100 %. Pre prácu to neznamená to, že okrem 8-hodinovej pracovnej doby budeme stále robiť aj nadčasy a víkendy, ale to, že budeme pre svoju prácu zapálení a budeme ju robiť čo najlepšie. A pre rodinu to neznamená, že budeme deti každý deň voziť do školy a zo školy na futbalový tréning a odtiaľ ešte na hodiny gitary, ale to, že budeme spolu s rodinou tráviť naozaj kvalitný čas, hoc ho bude aj menej. A keď je to potrebné, tak v určitý deň zostaneme v práci dlhšie a v iný deň zas odídeme skôr, lebo naše dieťa má vystúpenie v škôlke. Podľa mňa sa život nedá žiť na 200 %. Dá sa žiť na 100 % a v rámci tých 100 % si to delíme medzi prácu, rodinu, čas pre samých seba, dobrovoľnícku pomoc atď.

Zároveň nie je problém to, ak jedna žena ostane 6 rokov doma s deťmi na materskej a rodičovskej dovolenke a druhá ide do práce 3 mesiace po pôrode, ak sú to ich slobodné a vedomé rozhodnutia. Problém je, ak tak robia preto, lebo nemajú inú možnosť. Prvá žena, ak by sa aj vrátila do práce, tak náklady na jasle a škôlku sú vyššie než jej príjem, druhá žena je zas možno slobodná matka, ktorá z rodičovského príspevku nevyžije.

Cesta za rodovou rovnosťou je cesta za zmenou myslenia ľudí a tým celej spoločnosti. Aby sa ženy mohli vidieť úspešné bez toho, aby boli negatívne označované ako kariéristky. Aby sa muži mohli starať o deti bez toho, aby boli označovaní ako pod papučou či zženštilí. Potom ženy aj muži budú môcť mať naozaj všetko.

—–

Pozrite si aj fotosériu Johana Bävman Švédski otcovia, v ktorej zachytáva švédskych mužov, ktorí bežne ostávajú s deťmi na rodičovskej dovolenke.

Zdroj obrázku: incisler.deviantart.com

Teraz najčítanejšie

Veronika Pizano

Pracujem v oblasti marketingu, v súčasnosti vo vydavateľstve W Press, ktoré vydáva časopis .týždeň. Som členkou tímu MONO.sk.