Denník N

Blahoslavení sú tí, ktorí nemajú čo povedať a predsa mlčia

Boris Kollár sa zastal Marcela Merčiaka, Jožo z Margecian sa zase pohoršuje nad vulgarizmami, predvčerom však rozbil stôl pri hokeji. Blahoslavení sú tí, ktorí nemajú, čo povedať a predsa mlčia.

Je potrebné mať názor, najlepšie, čo najradikálnejší a je potrebné sa s ním podeliť so všetkými. Je jedno, či ste Boris Kollár, alebo Jožo z Margecian, všetci sa cítite povolaní a tému, ktorú rozoberáte poznáte najlepšie. Príde však dohoda s USA, potom potraty a stále sa cítite ako tí najväčší odborníci. Prekvapím Vás. Nie ste.

Mlčať je zlato. Internet je zaplavený názormi s nulovou výpovednou hodnotou, všetci sa do všetkého rozumejú a na konci dňa diktujú aj vlastnému lekárovi, čo potrebujú predpísať. Nevadí, že to je liek pre kone, či hydinu. Vy predsa viete najlepšie, čo je dobré, napísali ste o tom všetkým na internete.

Nemám názor na Marcela Merčiaka a idem idem radikálne presadzovať mlčanie! Jediné, čo k tomu môžem povedať ako dlhoročný sledovateľ a občasný športový novinár, že Marcel Merčiak je zrejme spolu s Paľom Gašparom najlepším komentátorom na Slovensku. Mal sa tak zachovať, mala sa zverejniť takáto komunikácia, čo by mal robiť? Neviem. Nemám právo to hodnotiť, nerozumiem tomu, mlčím.

Urobte to tiež, kľudne aj pri iných témach. Buďte blahoslavení tí, ktorí nemáte čo povedať a predsa mlčíte! Svet nepotrebuje Váš názor na všetko.

Za krásnu myšlienku ďakujem šedej eminencii.

Teraz najčítanejšie