Denník N

Rozhodovanie podľa osobných sporov a preferencií

Koalícia? Čo to znamená? Remišová a Kollár nerozumejú významu tohto pojmu. Súdna reforma neprešla o jeden hlas. Za ľudí a Sme rodina reformu nepodporili.

Táto koalícia v skutočnosti koalíciou nie je. Dokazujú to viaceré hlasovania a dnešok nie je výnimkou. V parlamente dnes neprešla súdna reforma ministerky spravodlivosti. Asi najdôležitejšia časť programu strany Za ľudí, do momentu, kedy sa rozpadla a ministerka Kolíková odišla do strany SaS.

Osobné spory, či boj o preferencie. Som o tom stopercentne presvedčený, že ak by krídlo Márii Kolíkovej „nerebelovalo“, tak by dnes súdna reforma prešla. Stačil na to totiž jediný hlas. Ten však poslanci strany s preferenciami bodu mrazu neprihodili. Kolíková zradila, Za ľudí si pamätá. Inak trefný názov. Za (našich) ľudí.

Poslanci by mali podporovať dobré návrhy, nemali by sa pozerať na to, z akej dielne vyšli. To však na Slovensku neplatí. Tu rozhodujú preferencie a osobné spory. Čo však čakať od poslancov, ktorí nemajú záujem vnímať realitu a starajú sa len o vlastnú budúcnosť.

Táto „koalícia“ je hanbou. Toto slovné spojenie používam často, no nájsť tu nejaké pozitíva sa dá asi ťažko. Za ľudí malo šancu umrieť na krásu, nakoniec ešte nechajú za sebou spúšť a Veronika Remišová bude žiť stále inej dimenzii. Nevadí, veď ide len o našu krajinu.

Férovo môžeme zhodnotiť už v druhom roku vládnutia, že toto je najhoršia vláda, ktorú táto krajina splodila. Výhovorky, či chceme naspäť Fica si hovorte svojim šiestim fanúšikom, ktorí ešte majú ružové okuliare a podporujú Vás.

Otras.

Teraz najčítanejšie