Denník N

A keď ti kamarát povie – Skoč do studne! alebo – V čom sa František Mikloško mýli

Ad: Strhnuté masky našich domácich putinovcov.

Andrej Bán vo svojom komentári Strhnuté masky našich domácich putinovcov napísal: „Naratívy kremeľskej propagandy roky šíril, aj keď sa tváril, že sa usiluje o objektivitu, Vladimír Palko.“ Následne nato si František Mikloško vyprosil, ‚aby Andrej Bán nazýval Vladimíra Palka „putinovcom“ ‚.

František Mikloško sa zasa raz, a už je to chronické, mýli. Stačí si pozrieť rozhovor Vladimíra Palka pre český internetový portál, označovaný ako dezinformačný, z roku 2015, teda rok po ruskej okupácii Ukrajiny na Kryme.

Hovorí v ňom niečo v tom zmysle, že Rusko ide správnym smerom a že Putin je osvietený cár, ktorý Ruským masám ordinuje ozdravnú kúru tým, že sa vzpiera protirodinným ideológiám vyvážaným neomarxistickým Západom.

František Mikloško je možno priateľ na nezaplatenie, ale ako vravievala moja mama – A keď ti kamarát povie – Skoč do studne! tak tam skočíš?!

Mám takú hypotézu, možno neplatí, ale tak mi to do nej zatiaľ všetko zapadá: Politici, ktorí sa objavili po Novembri 1989 a ktorí sa označili za kresťanských demokratov, si postupne, niekto skôr a niekto neskôr, uvedomili, že s demokraciou prišli aj veci, ktoré ich dráždia – najviac asi sloboda žien rozhodnúť o svojom tele, či sloboda dvoch dospelých ľudí rovnakého pohlavia oficiálne žiť spolu vo zväzku.

Je toho samozrejme viac, ale tie dve témy, sa mi zdá, sú pre nich až také dôležité, že by azda aj pristúpili na obetovanie získanej slobody, alebo jej časti, len aby to v tejto veci bolo podľa nich. Podľa ich presvedčenia.

Ale pravý demokrat musí mať v rebríčku hodnôt na prvom mieste slobodu, lebo vie, že v spoločnosti žijú aj ľudia s iným presvedčením, ako má on, či ona. František Mikloško možno takým demokratom je, ale dostal sa, ako vravievala moja mama, do zlej partie, ktorá by pred demokraciou azda aj dala prednosť takému Trumpovi, alebo dokonca aj, nech ho boh ochraňuje, baťuškovi cárovi.

V zápase za demokraciu by nás ale s takými ľuďmi nemalo spájať nič.

 

 

 

Teraz najčítanejšie