Denník N

Jadrové sily v pohotovosti – eto vaše delo!

Tak Putin nariadil uviesť jadrové sily do stavu vysokej pohotovosti. A my sa máme pozerať, ako sa ten blázon bude pohrávať s bezpečnosťou a osudom celého sveta. Potom, čo dal príkaz k hanebnému napadnutiu nezávislého štátu, kde teraz zomierajú a trpia nevinní ľudia. A teraz, keď mu tá jeho hra nevychádza tak, ako chcel, tak siaha k ďalšiemu: „Ak neurobíte, čo chcem, tak začnem stláčať gombíky na svojom kufríku a začnem ničiť ciele, ktoré si vyhliadnem!“ Ako keby okolo neho boli len hračky, s ktorými sa hrá na vojnu a nie živí ľudia so svojimi osudmi.

Neviem, ako to lepšie povedať, alebo zakričať, ale ETO VAŠE DELO, občania Ruskej federácie. Teraz ste VY na rade. Musíte zastaviť toho šialenca, kým je ešte čas. Nemyslite si, že je na svete niekto, kto má patent na rozum a vie presne, čo a ako sa má robiť, keď sa riadi štát, ani ja si to nemyslím, ale teraz už všetci na tejto zemeguli vedia, že tak, ako to robí Putin, sa to robiť nemá. Preto ho treba zastaviť, teraz hneď. Je to vo vašich rukách. Dali ste tomu šialencovi do rúk viac moci, než mu patrí a treba mu tú moc vziať. Budete mať podporu celého kultúrneho sveta, ale musíte to urobiť vy. Eto vaše delo.

Už samotné napadnutie Ukrajiny je mimo akéhokoľvek chápania každého normálneho človeka. Každý človek bez rozdielu národnosti, vyznania a politickej orientácie vidí, že sa deje zločin. Je na čase, aby ste pochopili, že niet cesty vpred s týmto človekom, ktorý vás vedie. Všetko nasvedčuje tomu, že vo svojej samoľúbosti a následnej izolácie v nakradnutom luxuse stratil posledné zvyšky rozumu a vedie všetkých do záhuby. Asi si pripadá ako hrdina, ale nie je to hrdina, ako ním nebol ani Hitler alebo Nero.

Ak chcete, aby vás v budúcnosti videli ako súčasť národov kultúrneho sveta (ak tu nejaký ostane), musíte to urobiť tu a teraz.

Eto vaše delo.

Teraz najčítanejšie