Denník N

Putin zatvára ženy a deti

Putinov režim bojuje proti zločincom. Zatvára ženy a deti, pretože žiadajú koniec vojny. Aj toto je Rusko, ktoré vytvoril Vladimír Putin.

Putin má strach z matiek, ktoré vyjadrujú svoj názor.

Ruský režim zatýka matky spolu s ich deťmi. Konkrétne dnes zatkla polícia v Rusku dve ženy, ktoré mali so sebou svoje deti. Prečo? Priniesli kvety na ambasádu Ukrajiny a prišli aj s transparentom, na ktorom bolo uvedené stop vojne (net vojne). Doslova vojnový zločin. Ak teda ako zločin považujú ruské štátne orgány vyjadrenie svojho názoru.

Práve tento krok Ruskej moci dokresľuje to, v akom stave sa dnes Vladimír Putin nachádza. Bojí sa matiek, bojí sa občianskej spoločnosti, ktorá začína v Rusku silnieť. Putin prehráva na všetkých frontoch a snaží sa oddialiť svoj koniec všetkými spôsobmi.

Tieto ženy mimochodom po vypočúvaní policajti pustili, nechýbali však vyhrážky a čaká ich súdne jednanie. To môže dopadnúť pre nich, aj pre ostatných demonštrantov katastrofálne, keďže sa v Rusku už otvorene hovorí o tom, že Putin vyhlási stanné právo.

Práve v týchto časoch je potrebné dbať na ochranu občianskej spoločnosti a držať palce bratom na Ukrajine. Putinov koniec sa blíži, je však potrebné aby prišiel, čo najskôr, pretože vďaka pomätenému šialencovi môže krvácať Rusko, ale spolu s ním aj celý svet.

Sláva Ukrajine!

Teraz najčítanejšie