BLOG
Heňo Varga
Heňo Varga
2 631

Hlava imigranta

Mám jedného klienta, ktorému spravujem profil na sociálnej sieti. Vymýšľam témy, píšem statusy, komentujem komentáre. Je to vcelku príjemná a neškodná práca pre producenta mliečnych výrobkov.

Slovan_senec-6-690x381Tento týždeň sme zavesili status, v ktorom sme sa fanúšikov značky spýtali, čo im v chladničke nesmie chýbať. Samozrejme, správnou odpoveďou bol názov výrobku. Našli sa humoristi s odpoveďami typu pivo, fľaša tvrdého alebo inými kvázi vtipnými blbinami, ktorých som viac či menej decentne odpinkal. Medzi desiatkami komentárov sa objavil jeden, na ktorý som však reagovať nehodlal. Na otázku „Čo nikdy nesmie chýbať vo vašej chladničke?“ odpovedal „Hlava imigranta“. Vtipné? Neviem, mne to vtipné neprišlo, a tak som to sociálnej sieti nahlásil ako nenávistný, rasovo motivovaný komentár. To bolo dnes ráno a netušil som, aké správy deň prinesie.

Prvá bola o tupohlavých futbalových akožefanúšikoch. Je jedno, že to boli dementi zo Slovanu, rovnako to mohli byť dementi z akéhokoľvek iného klubu, a to nielen slovenského. Transparent s nápisom „Utečenci, vitajte“ a nakreslenou budovou Osvienčimu na futbalovom zápase juniorky Slovanu bude chcieť veľmi kreatívnu krízovú komunikáciu Belasých.

Medzičasom vo Švédsku mladík sympatizujúci s krajnou pravicou zavraždil mečom dvoch ľudí. Stalo sa to na škole, kam chodí väčší počet detí imigrantov. Európa je plná zloby a nenávisti. Pripadá mi to akoby boli opäť tridsiate roky, imigranti boli Židia, len my sme stále tí istí, o dve generácie posunutí, ale rovnako nečinne sa prizerajúci štatisti.

No a zo sociálnej siete mi prišla odpoveď, že na komentári, ktorý som im nahlásil ako nenávistný, nevidia nič zlého.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk