Denník N

Neukazujte ho prosím…

Na televíznej obrazovke sa striedajú zábery z Ukrajiny. Zrazu ich však vymení tá odporná tvár. Odvrátim pohľad, s utrpením prečkám tú zvukovú stopu s jeho táraninami a čakám kým ho vystrieda niekto iný. Dúfajúc, že to nebude Lavrov alebo niekto iný z tej zbabelej chásky.

Pohľad tejto ruskej kreatúry, vyšľachtenej najlepšími metódami tajnej polície, ktorá pripravila o život milióny vlastných občanov, nemožno nevidieť bez vzťahu k jej dnešným činom. Škriatok, ktorý väčšinu svojho života strávil v potkaních dierach niekdajšej NDR, kde z podstaty svojho „poslania“ musel byť malý a nenápadný, si vďaka rozpadu ruského impéria mohol začať liečiť svoje komplexy povinnej neviditeľnosti. Jeho premena na nového ruského imperátora sa vydarila. Aj napriek hendikepu tej nezničiteľnej pečate jeho niekdajšieho „poslania“ v jeho tvári.

S nechuťou sa dívate na tú masku s malými očami bez mimiky, nanajvýš tak s cynickým úsmevom, vypulírovanú najnovšími metódami „dekadentnej“ západnej lekárskej kozmetiky. Je to pohľad bezcitnej a pomstychtivej beštie, notorického klamára, hypochondra, intrigána a teraz aj čistokrvného zločinca. Vďaka jeho vojne dostala jeho lož punc „geniálnej prefíkanosti veľkého vojenského stratéga vyháňajúceho fašistického diabla z ukrajinských pôrodníc“. Verí jej asi iba on sám a s pomocou štátnych médií a policajnej perzekúcie aj  milióny jeho poddaných.

Tento „askét“ s ohromným súkromným majetkom a s perverznou záľubou v luxusných vecičkách vrátane postelí s baldachýnom, latrín z 24-karátového zlata vo svojich lietadlách, jachtách a palácoch. Pretože ako ináč, exkrementy tohto ruského faraóna by nemali dopadnúť na nič menej kvalitné. Pýtame sa, čo si asi praje pri prežehnávaní sa pred „podlízavými“ kamerami jeho Goebbelsovskej propagandy. Snáď, aby jeho rakety trafili čo najviac nemocníc, pôrodníc a civilných objektov. Bol vypočutý. Podarilo sa. A čo ďalej. O tomto bezpohlavnom, aseptickom idiotovi bolo už napísané asi všetko, ale asi najlepšie to vystihol spevák Tomáš Klus na Václavskom námestí na koncerte na podporu Ukrajiny: „Ta ubohá svine zrozená z temnot.“

Je asi naivné si priať, aby nás z obrazoviek nestrašila tá jeho odporná tvár. Tak snáď iba dúfajme, že niekto vyplní prianie staršej plačúcej Ukrajinky, aby ho už niekto konečne zastrelil. Mal by byť však úspešnejší ako plukovník Claus von Stauffenberg pri atentáte na Hitlera. Pretože ten neúspech znamenal milióny zbytočne stratených životov na oboch stranách frontu v závere 2. svetovej vojny. Keby sa to podarilo teraz, učebnice histórie by na to nikdy nezabudli. A možno by sa aj tá terakotová ruská verchuška rozsypala ako domček z karát. Pretože tak by mala aspoň nejakú nádej, že by sa mohla ešte dožiť trochu potešenia niekde mimo hraníc tej ufúľanej rodnej ruskej zeme, ktorá mimochodom nosí na svojej hrudi najväčší počet fašistických zoskupení v celej Európe.

Post scriptum

Je možné, že tá vražedná kombinácia vyššie uvedených čŕt patrí duševne chorému človeku a preto by sme mu asi nemali priať guľku do hlavy alebo trochu jeho vlastného ruského elixíru, Novičoku. Nepreháňajme to však. Tento zločinec si žiadne ohľady nezaslúži. Pomáhajme teda Ukrajincom, ako sa len dá.   

Tomáš Klus zpívá pro Ukrajinu:

https://www.youtube.com/watch?v=uAa0H2cHpt8

Teraz najčítanejšie

Karol Jesenák

Prof. Ing. Karol Jesenák, CSc.
Vysokoškolský učiteľ