Denník N

Koľko stojí profesionálne čistenie fasád? Oplatí sa to vôbec?

Koľko stojí profesionálne čistenie fasád? Oplatí sa to vôbec?

Nebudeme to zbytočne predlžovať a hneď na úvod vám prezradíme to, čo vás zaujíma najviac. Ak zvažujete profesionálne čistenie fasády, cena sa pohybuje okolo 3,8 eura za meter štvorcový. Je to veľa či málo? Oplatí sa do toho vôbec investovať? Poďme sa na to pozrieť z rôznych uhlov.

Nový náter alebo čistenie fasád? Ušetriť môžete až 70% nákladov.

Často sa stáva, že majitelia rodinných domov o možnosti vyčistenie fasády ani nevedia, a tak sa rovno rozhodnú fasádu premaľovať. Nová fasádna farba však môže náklady navýšiť až o 70%. A nejde len o samotné náklady na maľovanie alebo čistenie fasády.

Hlavný problém spočíva v tom, že ak znečistenú fasádu iba premaľujete a pritom nepoužijete žiaden ochranný prostriedok, už o niekoľko týždňov či mesiacov môže vaša fasáda vyzerať úplne rovnako ako predtým. A vám tak nezostane nič iné, iba absolvovať celý nákladný proces odznova alebo sa so znečistenou fasádou zmieriť.

Dvojnásobne to platí v prípade, ak vás trápia plesne alebo riasy na fasáde. Ak takúto fasádu iba premaľujete, zárodky plesní a rias zostanú aj naďalej v jej póroch a po krátkom čase sa opäť dostanú na povrch – a vy ste znova tam, kde ste začínali.

Ak si teda chcete ušetriť starosti aj financie (až 70% oproti maľovaniu fasády), využite profesionálne čistenie fasád.

čistenie fasád - PRED čistenie fasád - PO

Vyhnite sa rekonštrukcii fasády

Aj fasáda si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a ak ju nedostáva, veľmi rýchlo príde k jej opotrebovaniu. Ak sa na fasáde roky usádzajú nánosy prachu, smogu, plesní či rias, čoskoro sa na jej povrchu začnú tvoriť aj trhliny a praskliny, prípadne môže začať na niektorých miestach úplne opadávať omietka. V tejto fáze vám už nepomôže ani čistenie fasád, ani maľovanie, jediným riešením je rekonštrukcia a tá vás vyjde oveľa drahšie, než pravidelná starostlivosť o fasádu.

Profesionálne čistenie fasád vás zbaví zdravotného rizika

Spomínané plesne na fasáde však nepredstavujú problém iba z estetického hľadiska. Určite viete, že tieto mikroorganizmy so sebou prinášajú aj množstvo zdravotných rizík, od alergických reakcií, cez problémy s dýchaním, až po kožné ochorenia. A ako sa hovorí, zdravie je na nezaplatenie. Profesionálne čistenie fasád je tu na to, aby zbavilo vašu fasádu plesní, a to nielen na povrchu, ale aj v hĺbke pórov.

Máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku na vyčistenie fasády?
Kontaktujte nás.

Teraz najčítanejšie

Valmax

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Tento blog je platený.