Denník N

Rekonštruujete rodinný dom? Čistenie fasád vám môže ušetriť až 70% nákladov. (I. časť)

Rekonštruujete rodinný dom? Čistenie fasád vám môže ušetriť až 70% nákladov. (I. časť)

Rozhodli ste sa pre rekonštrukciu rodinného domu? Potom určite rátate s tým, že každá takáto rekonštrukcia si žiada veľa času, energie, trpezlivosti, ale aj financií. Takmer vždy sa vyskytnú nepredvídateľné výdavky a pôvodne plánovaný rozpočet sa nakoniec môže navýšiť aj niekoľkonásobne. Preto je dôležité rozvrhnúť si financie rozumne a využiť každú príležitosť, keď môžete aspoň niečo ušetriť. A práve fasáda vám tento priestor pre ušetrenie financií dokáže poskytnúť – zistite, čo je to čistenie fasád, ako vďaka nemu môžete ušetriť a či je to tá správna voľba pre vás a váš dom.

Čo je to čistenie fasád a koľko môžete vďaka tejto službe ušetriť?

Nová fasáda býva pri rekonštrukcii jednou z najväčších položiek v rozpočte. Ak majitelia vidia, že ich fasáda je v zlom stave – je znečistená, či dokonca sa na nej objavujú plesne a riasy – rozhodnú sa zväčša pre úplne nový fasádny náter. No existuje alternatíva, ktorá vám môže ušetriť až 70% nákladov oproti maľovaniu fasády. Tou alternatívou je čistenie fasád, služba, vďaka ktorej môže vaša fasáda vyzerať ako nová aj bez toho, aby ste museli investovať do drahého náteru a možno vám ušetrí nielen peniaze, ale aj starosti do budúcna. Len pre porovnanie, cena za nový náter začína na 12,5€/m2, pokiaľ však ide o čistenie fasády, cena sa pohybuje okolo 3,8€/m2.

Zaujalo vás profesionálne čistenie fasád? Kontaktujte nás a získajte nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

čistenie fasád - PRED cistenie fasad - PO

Kedy je čistenie fasády vhodné a kedy naopak nie?

Čistenie fasád je vhodné pre každý rodinný dom, ktorého fasáda je ešte stále v dobrom stave a problém spočíva hlavne v estetickej stránke. Je fasáda znečistená od prachu, smogu, vtáčieho trusu a iných bežných nečistôt? Alebo sa dokonca na nej vyskytujú plesne a riasy? S týmto všetkým si náš prípravok na čistenie fasády dokáže poradiť. Ani tá najlepšia chémia na čistenie fasád si však neporadí s trhlinami, prasklinami či opadávaním omietky – ak sa na vašej fasáde objavujú aj takéto poškodenia, potom je potrebné fasádu dôkladne opraviť a až následne vyčistiť alebo znova natrieť.

V druhej časti článku vám vysvetlíme, ako také umývanie fasády prebieha a prezradíme vám aj ďalšie tipy, ako ušetriť pri rekonštrukcii.

Teraz najčítanejšie

Valmax

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Tento blog je platený.