Denník N

Základy šatníka pre tvorbu štýlových a komfortných outfitov

Základy šatníka treba voliť vždy s ohľadom na kvalitu materiálu a prevedenia konkrétneho produktu. Takéto kúsky vám totiž zaručia, že sa v každom outfite budete cítiť dobre a zároveň skrátia dobu vášho štylizovania. Ak si vyberiete dobre padnúce kúsky, budete neustále vyzerať dobre a upravene. Ktoré takéto kúsky je dobré si zadovážiť aj do vášho šatníka?

Základom pohodlného outfitu je kvalitná obuv

Možno si pomyslíte, že začíname naopak, no nie je to tak. Topánky sú naozaj kľúčovým elementom, predovšetkým čo sa týka pohodlia. Rovnako ale dokážu aj kompletne zmeniť vzhľad vášho outfitu. Pohodlná obuv vám pozdvihne sebavedomie a budete sa počas celého dňa cítiť príjemne a komfortne.

Medzi najpopulárnejší model obuvi v súčasnosti patria bezpochyby tenisky. Vyberať si pritom môžete od rôznych značiek napríklad New Balance, Adidas, Nike, či Veja. Tieto značky poskytujú rôzne farebné prevedenia a modely. Napríklad New Balance značí modely číselným kódom – takto nájdete označenie napríklad New Balance 574, Nike využíva aj rôzne limitované edície a modely rozdeľuje na typy.

Okrem klasických tenisiek je dobré mať v botníku aj kvalitné čižmy. Voľte vždy vodoodolné materiály a na chladnú zimu je vhodné siahať aj po zateplených verziách. Koža môže byť skvelou dlhotrvácnou alternatívou, do ktorej sa oplatí investovať. Populárne modely sú napríklad kanadové čižmy, či napríklad chelsea boots.

Basic kúsky pre milióny štylizácií

Čo sa týka oblečenia, medzi basic kúsky určite bez pochyby patria klasické tričká s krátkym alebo dlhým rukávom. V jednofarebnom prevedení, či so zaujímavou potlačou sú skvelou alternatívou na bežné nosenie. Môžete ich kombinovať s elegantnými aj športovými kúskami a tak sú ideálnym prvkom šatníka na bežné nosenie. Zároveň v elegantných outfitoch sú nenápadným, ale nesmierne komfortným kľúčovým elementom.

Ďalším univerzálnym kúskom do každého šatníka sú pohodlné džínsy. Treba si vyberať modely aj vzhľadom na váš typ postavy, aby ste dosiahli, že na vás budú vyzerať dobre a zároveň budú na bežné nosenie pre vás pohodlné. Vo všeobecnosti existuje nespočetne veľa modelov od mom džínsov, cez klasické slim fit džínsy až po roztrhané boyfriendy. Aj farbu džínsoviny je dôležité vyzerať s ohľadom na vaše preferencie v štylizácii outfitov.

Asi každému z nás sa v živote vyskytla príležitosť, kedy musel siahnuť po elegantnejšom oblečení. Či už na svadbu, pracovný pohovor alebo iné príležitosti je často potrebné siahnuť po elegantnej košeli. Klasická biela košeľa by nemala chýbať ani v pánskom, ani v dámskom šatníku. Dôležité je zvoliť dobrý materiál, ktorý sa bude dobre žehliť a vhodné je siahať po minimalistickom prevedení.

Teraz najčítanejšie