Denník N

Rómska osada alebo o čom melú feministky

Minulý blog bol o tom, že dieťa z rómskej osady kukne na muža a on dostane syfilis.

Ale v článku Prostitútky z osady sú naivné, často ani nevedia, že šíria syfilis. Alebo je im to jedno bolo toho povedané viac. Čítam ho dookola a stále si nie som istá, čo nám vlastne chce povedať. Možno iba osočuje ženu. Možno vyzdvihuje jej silu. Rozpráva síce o osade, ale ja v tej osade vidím celú spoločnosť.

Príklad rovno z článku:

Ženy v osadách väčšinou nepracujú. „Starajú sa o domácnosť, o hrnce. Často perú, ak majú prístup k vode, a varia. Mnohokrát len niečo z obyčajnej múky alebo uvaria cestovinu. Mäso skutočne len vtedy, keď majú peniaze.“

Po prvé, pracujú. Domácnosť je práca a keď ju robia oldskúlovo, tak je to makačka.

Po druhé, nie je kuchyňa presne to miesto, kde nás chce spoločnosť mať?

Po tretie, kobúk dolu. Veľa ľudí si nevie predstaviť variť len zo zeleniny, ja si neviem predstaviť variť len z múky. Verím tomu, že ich jedlo má vyššiu výživovú hodnotu ako fastfood.

Milujú sledovanie telenoviel. „Hlavne tie argentínske sa im páčia, kde sa multimilionári zamilujú do chudobných dievčat a vezmú si ich.

A čo? Celé storočia, od Popolušky, cez Pretty Woman, až po argentísku telenovelu nás kŕmia tým, že nás príde zachrániť princ na bielom koni.

A taktiež, kupovať telenovely iba pre polovicu minority by asi veľmi nezarábalo a v telke by neboli.

„Prostitútky z tejto vrstvy často vidia aj v zákazníkoch svojich princov a záchrancov. Rady uveria sľubom, že sa ešte vrátia, že im lepšie zaplatia a že ich možno raz odtiaľ vezmú. Pre ne je hrdina a hviezda aj chlap, ktorý má auto a päťdesiat eur v peňaženke.“

Presne takáto sorta si o sebe najviac namýšľa a my, naivky, im na to stále skočíme. Príklady:

  • Iba ak mi dáš, dokážeš, že ma miluješ.
  • Sprostá bola, že sa nechala nabúchať.
  • Určite to máš s iným, ty cundra.
  • Prečo sa k nemu vrátila, keď vedela, že je to násilník?
  • Sľúbil, že už manželku nepodvedie.

Už osemročné deti v osadách vedia, ako vyzerá a vykonáva sa pohlavný styk – lebo to jednoducho vidia doma. Berú to ako prirodzenú súčasť života, tak ako rodenie detí.

Rovnako ako súlož s dieťaťom, tak aj súlož pred dieťaťom je podľa mňa hnus. Niekto s tým však problém nemá, keďže o tom je článok.

Pôrod JE prirodzená súčasť života! Iba celkom nedávno z neho spravil muž chorobu!

Chlapi sú opití, pri svojich sexuálnych chúťkach siahnu po prvej ženskej, ktorú majú poruke. Je im jedno, či je to ich žena, sestra, alebo dcéra. A rozhodne sa ich nepýtajú, či chcú.“

Kým Rómka celé dni maká, Róm robí ktoviečo.

A ak má na ňu chuť, musí.

Vieme, že žena páchateľa znásilnenia zvyčajne pozná. Môže to byť manžel, brat, alebo otec.

 

“Ach, keby len spoločnosť mala pravdu,” povzdychne si feministka.

Teraz najčítanejšie