Denník N

Mali jediný bod programu, dnes Obyčajní ľudia váhajú s vydaním Fica

Oľano nevyhralo voľby kvôli programu, či vďaka schopným ľuďom ako je Romana Tabak, či ministerka, ktorej meno si nikto nepamätá. Obyčajní ľudia šli do volieb s jediným bodom programu, dostať Fica do „basy“. Pred hlasovaním o vydaní bývalého premiéra však práve poslanci Igora Matoviča váhajú.

Viac ako 700 tisíc hlasov získala kandidátka Obyčajných ľudí v parlamentných voľbách 2020. Len málokto ich volil kvôli ich odbornosti, či osobnostiam na kandidátke. Na voličov zafungovala masívna kampaň Igora Matoviča, ktorý sľuboval, že zatočí s mafiou. Hlavnou postavou tejto kampane sa stal práve Róbert Fico, ktorého chceli vidieť voliči Oľana vo väzení.

A teraz do prítomnosti. Je tu rok 2022. Hlasovať sa má o vydaní Róberta Fica do väzobného stíhania, keďže ako poslanca si po neho polícia nemôže len tak prísť. Čo na to Oľano? Kandidátka, za ktorú by dal expremiér ruku do ohňa už nie je súdržná. Odídenci od Matoviča toto hlasovanie neschvaľujú a otázne je aj to, ako sa zachovajú súčasné poslanecké elity klubu Oľano.

Pani Hatráková napríklad argumentuje tým, že pán Fico je predsa poslanec a to je niečo viac, preto by mal mať imunitu. Isté nie je ani, čo si myslí Romana Tabak, ale pri nej sme si už zvykli.

Poďme si však niečo zhrnúť. Igor Matovič nemal program, nemal víziu, nemal ľudí, mal len seba, svoj marketing a jediný sľub, chcel dostať Fica do „basy“. Samozrejme musíme ctiť prezenciu nevinny a Fico musí byť reálne odsúdení za trestný čin, nestačí len to, že ho pár ľudí má v zuboch. Dnes však reálne môže čeliť trestnému stíhaniu a znemožniť to môže len človek s klubom, ktorý mal jediný bod programu. Dostať Fica do väzenia. Áno, ak sa cítite hlúpo, že ste dali hlas Igorovi Matovičovi, tak je to správny pocit. Človek, ktorému ste dali hlas nevie splniť jedinú vec, ktorú sľúbil.

 

 

 

 

Teraz najčítanejšie