Denník N

Fico načrtol novú koalíciu, Matovič sa dnes pochoval

Dnešné hlasovanie o vydaní Róberta Fica ukázalo viac, než sme chceli vidieť. Už dávno bolo jasné, kto má k sebe blízko, dnes je to ale už aj na papieri. Budúcnosť Slovenska vyzerá hrozivo.

Hlasovanie o vydaní Róberta Fica má po dnešku viaceré zavery. Tým hlavným je samozrejme to, že Róbert Fico si vydýchol. Uvoľnenosť a radosť Ficovi po hlasovaní sršala z očí. Toto hlasovanie zároveň nadväzuje na koniec Igora Matoviča. Jemu samotnému bol výrazený žolík z ruky, pretože nedokázal splniť jedinú vec, ktorú si dal ako hlavný bod programu. Nedokázal postaviť Fica pred spravodlivosť. To je pre obyčajného človeka bodka za jeho „slávnou“ politickou kariérou.

Ťahajúce spory v koalícii sa prejavili aj dnes. Najlepší koaličný partner znova expremiéra nepodržal a v prípade Róberta Fica sa jednotne zdržal hlasovania. V koalícii sa už nahlas diskutuje o rozpade. Igor Matovič aj napriek tomu stále drží s Borisom Kollárom, ktorý mu v najdôležitejšom momente nekryl chrbát.

Hlasovanie načrtlo budúce spojenectvá. Róbert Fico po hlasovaní išiel podať ruku ihneď Pellegrinimu, Sujovi, či Beluskému, možno poslal sms-ku aj Borisovi Kollárovi. Keďže je pravica absolútne neschopná, tak sa môžeme dočkať spojenia všetkých spomínaných. Pád vlády týmto antisystémovým stranám môže ešte viac pomôcť.

Igor Matovič sľuboval všetkým zmenu, stal sa symbolom boja proti režimu, ktorý tu roky budoval Róbert Fico. Výsledok? Neslávny premiér dosiahol totálny rozklad spoločnosti, v ktorej buble nenávisť, dopomohol k rastu extrémnej pravice, predostrel Ficovi červený koberec k ďalšiemu vládnutiu. Blahoželám. Ak budeme v budúcnosti hľadať hrobára demokratického zriadenia, tak môžeme začať v Trnave.

V prípade, ak bude niekto hľadať v tomto blogu znechutenie len kvôli dnešnému hlasovaniu, tak sa krúto mýli. Predseda obyčajných ľudí tvrdo roky pracoval už roky na tom, aby ho absolútne každý nenávidel.

Teraz najčítanejšie