Denník N

Fico stúpa, Matovič padá, Kollár je divný mačkopes

Moje malé zhrnutie aktuálnych udalostí ohľadne toho, či sa Róbert Fico „dočká“ spravodlivosti, alebo si môže robiť čo chce.

Róbert Fico je osobnosť. Pre niekoho je to rytier na bielom koni, ktorí chráni utláčaných. Pre iných je to mafián, zlodej, klamár, vlastizradca a obdivovateľ diktatúr. Možno majú pravdu obidva tábory, kto vie?

Jedno však vieme. Vláda, ktorú máme, je mimoriadne potrebná a dôležitá, ale zlyháva. Nie preto, že by nemala schopných ľudí. Zlyháva preto, že Róbert Fico dokáže nájsť skrytých spojencov i medzi svojimi nepriateľmi a vychádza z toho víťaz. Človek, ktorý si podozrivo dobre rozumie s fašistami, vyhráva nad všetkými čestnými ľuďmi.

Sledoval som, čo sa deje aj na inom fronte, medzi Romanom Mikulcom a hnutím Sme Rodina, tak ako medzi poslancom Martinom Borguľom a zvyškom koalície. Podrážajú si nohy, vidia len to zlé… a čo z toho je? Hádky, bordel, naťahovačky o malé kostičky a ukážka toho, že niekto tak skrz-naskrz zlý ako Fico môže byť len maličké zlo, v porovnaní s nejakým maličkým pešiačikom v pieskovisku.

Kocky sú hodené a niekto spravodlovosť opakovane znásilnil, zmlátil, dolámal na kolese, ukrižoval, napľul jej do tváre, zničil jej meno v celej galaxii a ešte je na to hrdý. Spravodlivosť nevládze a ten, kto ju pokojne dokope, lebo môže, ju dokope znovu. Lebo môže.

Ak vám záleží na Slovensku, nevoľte prosím fašistov, podvodníkov a celkovo zlých ľudí. Je ich dosť. Neísť voliť ale nie je riešenie, ale akceptovanie stavu. Progresívne Slovensko nech je akékoľvek… tak v koalícii silne chýba. A nech si myslí kto chce čo chce o iných neideálnych ľuďoch, ako je napríklad Rišo Sulík… v dôležitých veciach má jednoducho málo policajtov na to, aby mohol ochrániť spravodlivosť pred ľuďmi, ktorých meno je a ešte veľmi dlho bude nadávkou. Ďalšia možnosť je dať možnosť iným stranám, napríklad Demokrati Slovenska.

Otvorene poviem, že Fico a jemu podobní ľudia sú vlastizradci, konajúcich v prospech mafie či iných mocností a ak je nejaká skupina ľudí, ktorým ubližujú úplne najviac – tak sú to poctiví a dobrosrdeční Slováci.

Teraz najčítanejšie

Stanislav Hoferek

Som človek, ktorý si rád vyberá a dáva prednosť tolerancii pred nenávisťou. Mám rád otvorenú spoločnosť, úprimnosť a zdravú zvedavosť. Vlastním Greenie knižnicu a podporujem vzdelanosť a práce amatérskych autorov.