Denník N

MUSICBOX 2022 | 18. týždeň – Keď je hudba naozaj krásna

Keď je hudba naozaj pekná, zvyčajne nepotrebuje okolo seba veľa slov. Za všetko hovorí ona. Vypočujte si novinky, kde sa hudba nestráca v presilovke spevu a zbytočných slov.

WALTER BEASLEY – Meet Me At My Place (2022)

Beasley vydal svoj prvý album v roku 1987 a od roku 1998 patrí medzi desať najpredávanejších afroamerických saxofonistov na svete. Ako fanúšik R&B a funku trénoval najmä na klasickom a jazzovom saxofóne. Jeho vlastný štýl spadá medzi smooth jazz.

NAJEE – Savoir Faire (2022)

Najee pôsobí na scéne už neuveriteľných 40 rokov. Na novej nahrávke skúma niekoľko rôznych štýlov. „Už dávno som sa vzdal obáv zo sporov medzi žánrami,“ pôvedal Najee. „Duke Ellington povedal, že existujú len dva druhy hudby: dobrá hudba a zlá hudba.“

O novom albume rozhodne nemôžeme povedať, že prináša zlú hudbu. Okrem hlavnej hviezdy sa na ňom podieľali také mená, ako jeAlyson Williams, Frank McComb, Chris „Big Dog“ Davis, Barry Eastmond, Robert Herbert a Adam Hawley.

BYRON MILLER – Real Love Psychbass 3 (2022)

Byron Lee Miller je soulový, jazzový a funkový basgitarista. Začal hrať s Royom Ayersom, zahral si na Satnanovej piesni Amigos.. Spolu s Lenom Ndugu Chanclerom potom založil George Duke Band. Za posledných 20 rokov sa objavil na 14 Dukeových albumoch. Nahrával a koncertoval s CrusadersHerbie HancockChaka KhanMarvin Gaye (Final Tour) či Whitney Houston. Neskôr sa pripojil ku kapele Luthera Vandrossa a 15 rokov bol neodmysliteľnou oporou na jeho turné.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.