Denník N

Túžite po krásnom opálení? Pomôže aj betakarotén

betakaroten

Leto už doslova klope na dvere a príležitostí na opaľovanie bude čoraz viac. Netreba však zabúdať, že nepremyslené a prehnané opaľovanie si vaša pokožka zapamätá a neskôr vám všetky prehrešky v tomto smere aj patrične spočíta.

Ak vám záleží nielen na krásnom, ale aj bezpečnom opálení, mali by ste už v týchto dňoch začať s prípravou.

Stane sa vám, že každé leto skončíte aspoň na pár dní so spálenou červenou pokožkou? Vyskúšajte to tento rok konečne inak, bezpečnejšie a zdravšie. Odstraňovanie škodlivých následkov opaľovania je totiž nielenže nepríjemné, ale pre vašu pokožku predstavuje spálenie aj priame poškodenie, ktoré môže byť dôvodom neskorších zdravotných problémov. Možno vás prekvapí, že príprava na opaľovanie nezačína nanesením krému či iného prípravku tesne pred tým, ako si začnete užívať vytúžený oddych na pláži, ale ešte omnoho skôr.

Kľúčom k bezpečnému opaľovaniu sú aj vitamíny a antioxidanty

Aspoň dva či tri týždne pred odjazdom na dovolenku by ste sa mali sústrediť na to, ako slnenie zvládnuť čo najzdravšie, teda bez spálenia a inej ujmy na vašej pokožke. Základom sú v tomto prípade vitamíny C a E, ktoré nielenže podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu, ale majú priaznivý vplyv aj na stav vašej pokožky. V tomto smere sa preto do jedálnička oplatí zaradiť viac zeleniny a ovocia, prípadne si pomôcť výživovými doplnkami.

V rámci prípravy na bezpečné opaľovanie by vám však určite nemal chýbať betakarotén. Ide o antioxidant, ktorý priaznivo vplýva na opálenú pokožku, pričom aj samotné opálenie je vďaka nemu krajšie a trvácnejšie. Ešte dôležitejší prínos betakaroténu spočíva v ochrane pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia na pokožku. V praxi to teda znamená, že s dostatočnými zásobami betakaroténu sa nemusíte obávať rýchlejšieho starnutia či vráskavenia pokožky v dôsledku opaľovania sa.

V prípade, že chcete získavať betakarotén z prírodných zdrojov, zvýšte príjem sladkých zemiakov, mrkvy, tekvice či špenátu. Pomôžu tiež výživové doplnky s jeho obsahom, ktoré by ste v rámci prípravy pred letnou dovolenkou určite nemali vynechať.

Teraz najčítanejšie

eTabletka

Internetová lekáreň - predaj liekov, vitamínov, zdravej výživy, doplnkov stravy, kozmetiky, veterinárnych produktov.

Tento blog je platený.