Denník N

5 užitočných tipov, ako zvládnuť spálenie od slnka bez starostí

spalena koza

Letné mesiace a slnečné dni dávajú množstvo príležitostí, ako sa pekne opáliť. Či už sa vyberiete k vode, na záhradu, alebo na hory, nezabúdajte na to, že vaša pokožka je počas dňa prakticky stále vystavená riziku.

Spálenie od slnka práve počas leta nie je ničím výnimočným, no vaša pokožka tým veľmi trpí. Oplatí sa preto poznať tipy, ako zvládnuť nepríjemné začervenanie a pokožke čo najviac pomôcť.

Spálenú pokožku treba schladiť

Ak máte vo zvyku sprchovať sa teplou až horúcou vodou, pri spálenej pokožke od toho aspoň na pár dní upustite. Spálenú pokožku je vhodné ochladzovať, či už krátkou studenou sprchou alebo chladivými obkladmi, ktoré budete jemne prikladať na postihnuté miesta. Takže žiadne dlhé kúpanie sa v plnej vani teplej vody.

Nevynechajte prípravky po opaľovaní

Väčšina ľudí vie, že ešte pred opaľovaním treba siahnuť po opaľovacom kréme. Menej ľudí však už vie, že nemenej dôležité sú aj prípravky po opaľovaní, ktoré pokožke zabezpečia dodatočnú ochranu a podporia jej regeneráciu. Ponuka prípravkov na použitie po opaľovaní je pritom veľmi široká a zahŕňa rôzne krémy, mlieka a gély.

Aloe vera pomôže na mierne spálenie

Pomoc pri spálení pokožky od slnka sa oplatí hľadať aj v prírode. Na mierne spálenie vám spoľahlivo pomôžu prípravky s obsahom aloe vera.

supajuca koza
(zdroj: envato.elements)

Vezmite si so sebou panthenol

Vo vašej „dovolenkovej lekárničke“ by pre prípady spálenia od slnka určite nemal chýbať panthenol. Podporuje regeneráciu pokožky, má chladivý efekt a urýchľuje hojenie. Na spálenie je naozaj veľmi účinnou pomocou.

So spálenou pokožkou opäť na slnko? Ani náhodou!

To najhoršie, čo môžete po spálení urobiť, je ďalšie vystavovanie spálenej pokožky na slnku. Skôr ako sa vám pokožka zahojí, držte sa čo najviac v tieni, prípadne si spálenú pokožku prekryte ľahkým odevom. Spálená pokožka je omnoho citlivejšia a ďalšie slnenie bude vaše problémy len a len zhoršovať.

Teraz najčítanejšie

eTabletka

Internetová lekáreň - predaj liekov, vitamínov, zdravej výživy, doplnkov stravy, kozmetiky, veterinárnych produktov.

Tento blog je platený.