Denník N

Budúci rok bude pre Volvo v znamení hybridov a elektromobilov

plug in volvo

Iba máloktorá európska automobilka ako práve Volvo má tak smelé plány týkajúce sa elektromobility. Ak situáciu trochu sledujete, určite ste zachytili informáciu o tom, že od roku 2030 chce Volvo ponúkať už iba elektromobily. Vo svojich plánoch ale zachádza švédsky výrobca ešte ďalej a po roku 2040 sa chce stať uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou. Dôkazy, že to vo Volve myslia vážne, možno badať už teraz.

Ak poškuľujete po novom aute a Volvo patrí medzi vašich kandidátov, oplatí sa vedieť, že nové modely od roku 2023 budú dostupné už iba ako hybridy či elektromobily. Nové Volvo vybavené iba spaľovacím motorom si teda už ako nové nekúpite. V prípade, že patríte medzi zarytých odporcov elektromobilov, nemusíte si Volvo škrtať zo svojho zoznamu.

Zmeny v ponuke sú však viditeľné už teraz a automobilka svoju ponuku stavia na hybridných modeloch Recharge, medzi ktorými nechýba napríklad ani Volvo S60. Spaľovacím motorom však Švédska automobilka ešte aspoň pár rokov svoje zbohom nepovie.

elektricke volvo

Elektro-ofenzíva od roku 2023

Revolúcia od budúceho roka ale nebude taká výrazná, ako by sa mohlo zdať. Keďže každé nové Volvo bude minimálne mild-hybrid, ktorý neponúka možnosť nabíjania zo zásuvky, stále sa budete môcť spoľahnúť prakticky na konvenčný spaľovací motor. Napriek tomu, tá pravá elektro-ofenzíva už čoskoro začne, keďže Volvo má v talóne hneď niekoľko zaujímavých elektromobilov. Z tých, ktoré už boli predstavené spomeňme najmä Volvo C40, čo je elektromobil v atraktívnom balení crossoveru.

V prípade, že patríte medzi menej trpezlivých, nové hybridné Volvo si môžete vybrať už dnes, pričom nemusíte robiť žiadne kompromisy. Je teda jedno či hľadáte kompaktné auto do mesta, štýlové SUV či rodinne ladené kombi s veľkorysým vnútorným priestorom, akým je Volvo V90, všetky tieto modely už sú dostupné ako plug-in hybridy.

Téma elektromobility stále rozdeľuje ľudí na dva tábory, sme však presvedčení, že rovnako ako hybridy, tak aj napokon aj samotné elektromobily si získajú priaznivcov aj medzi súčasnými vyznávačmi spaľovacích motorov.

nabijacia stanica

Zdroj obrázkov: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.