Denník N

Elections in the Deaftown

Slovenská hudobná alternatíva skutočne rozkvitá a dokazuje to mnoho kapiel, ktoré si už dokázali postaviť reputáciu aj za našimi hranicami.

Úspešne vám lezie zo všetkých rádií na nervy Adele alebo iné rok čo rok sa podobajúce letné vypaľovačky a zároveň máte radi rockový žáner? Upriamte svoju pozornosť na slovenskú scénu z druhej strany rieky. Ako milovník rockovej hudby a všetkých jej žánrov som si kedysi myslel, že mám naozaj veľký rozhľad. Spoznávaním nových zahraničných hudobníkov som zabudol na tých pre nás najdôležitejších – slovenských. Bol som voči slovenským hudobníkom skeptický. Slovenská hudobná alternatíva skutočne rozkvitá a dokazuje to mnoho kapiel, ktoré si už dokázali postaviť reputáciu aj za našimi hranicami. Táto mladá vlna konečne stavia základy kvalitnej hudby u nás. Nikdy som ale nečakal, že pre mňa najzaujímavejšia kapela bude rovno z môjho mesta. Sú to Elections in the Deaftown.

Mladá pätica indie rockerov pochádza z Považskej Bystrice. Ich rady tvoria Lukáš Zdurienčík (spev, gitara), Lukáš Harvánek (gitara, vokály), Juraj Hariš (basa, vokály), Martin Husarik (klávesy, vokály), Ľuboš Šamaj (bicie). Chalani sa stihli už predrať nad hladinu indie rockových vôd a tiež si už zapísali prvé úspechy. Dostali sa do nominácie Radio_Head Awards 2013 v kategórii nováčik roka. Podarilo sa im nahrať dve štúdiové EP´s: Kind of Storm a Bits and Pieces. Momentálne pracujú na ich debutovom albume. Ich melancholické indie gitarové piesne ovplyvnené štýlmi ako postpunk alebo shoegaze malo česť počuť už mnoho fanúšikov na veľa klubových či festivalových udalostiach. Skreslené gitary, klávesy a skvelá basa sú zárukou úspechu pre každého fanúšika s vycibreným sluchom. Tento rok vystúpili na našom najväčšom festivale Pohoda alebo tiež na festivale v Chorvátsku. V minulých rokoch sa zúčastnili na slovenskom Grape či Rock for People v Českej republike. Odohrali tiež množstvo klubových koncertov u nás, v Česku, Rakúsku alebo v Nemecku.

Ja sám som mal možnosť ich vidieť už 3 krát a vždy to bol kvalitný koncert na dobrej úrovni. Za takýmto raketovým výstupom na výslnie alternatívnej hudby musí stáť iba ich veľký talent. Tešme sa, že nám ho preukážu ich budúcim prvým albumom a tiež na mnohých koncertoch, ktoré ich čakajú túto klubovú sezónu alebo po ďalšie roky.

Soundcloud

Bandcamp

Facebook

Teraz najčítanejšie