Denník N

Kúpa auta cez internet už v priebehu pár minút sa stáva realitou

online nakupovanie aut

Ak ste si niekedy vyberali nové auto, zrejme to poznáte. Najprv si začnete zisťovať informácie, vytipujete si kandidátov do užšieho kola a následne začne zdĺhavé obiehanie showroomov, skúšanie a dohodovanie. Kúpa auta je tak procesom, ktorý vám pokojne môže zabrať aj pár týždňov či dokonca mesiacov. Viaceré automobilky však teraz skúšajú celkom iný prístup, a to predaj áut online s trošku odlišným prístupom.

Pri kúpe nového auta vstupuje do výberového procesu množstvo rôznych faktorov. Často medzi ne patrí aj lokálna dostupnosť dílera značky a autorizovaného servisu. Dokonca aj v súčasnosti môžete naraziť na odmeraný prístup predajcu, ktorý vám dojem z auta akurát tak pokazí. Automobilky teraz začínajú experimentovať s tým, že by nové autá predávali zákazníkom rovno online. Skúšala to už americká Tesla, nuž a teraz so svojimi veľkolepými predajnými plánmi prichádza aj Volvo. Aký má tento spôsob predaja vozidiel výhody.

Výhodné pre obe strany? 

predaj automobilu v showroome

Hovorí sa, že najlepší obchod je taký, kedy sú obe strany maximálne spokojné, teda v tomto prípade kupujúci a predávajúci. Možno vás prekvapí, že ak by ste si vyhliadli elektrické Volvo XC40 Recharge, kúpiť si ho môžete rovno online od automobilky. Výrobca tvrdí, že v tomto prípade vám objednávka nezaberie viac ako pár minút a po zaplatení celej čiastky či voľbe iného spôsobu financovania vám už stačí len počkať na dodanie nového auta.

A v čom spočívajú výhody? Modely predávané online sú vo vopred navolených konfiguráciách, čiže odpadne zložité vyberanie a kalkulovanie rôznych príplatkových položiek. V tomto smere je tak výhodou rýchlejší výber a transparentnejšie podmienky pre záujemcu. Pre výrobcu zas ide o výhodu v tom zmysle, že s predkonfigurovanými vozidlami sa počíta aj vo výrobe a tak sa celková doba dodania nového auta skracuje.

Autorizovaný predajcovia ale nezostávajú stranou

predaj automobilu kontrakt

Je pochopiteľné, že kúpiť si auto online je omnoho väčším záväzkom ako v prípade iných tovarov. Zároveň je dôležité, aby zákazník získal aj popredajný servis. Celý proces je teda nastavený tak, že objednávka prostredníctvom oficiálneho webu bude dokončená autorizovaným predajcom. Nestane sa teda, že by ste sa v prípade problémov nemali na koho obrátiť. Platí zároveň, že online predaj sa zatiaľ týka len dvoch modelov značky Volvo, ak by ste sa rozhodli povedzme pre Volvo V60, stále bude potrebná návšteva showroomu autorizovaného predajcu.


Zdroj obrázkov: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.