Denník N

Príprava auta na predaj nie je veda: na toto určite nezabudnite

predaj aut cez internet

Obzeráte sa po nových autách a to svoje staré by ste radi posunuli? Mnohým ľuďom sa s predajom vlastného auta nechce príliš zaoberať a preto preferujú, ak tento proces urobí niekto za nich.

Kúpiť si napríklad nové SUV Volvo a nechať staré auto predajcovi na protiúčet je síce pohodlné, no spravidla nie je finančne najvýhodnejšie. Skôr, ako sa rozhodnete pridať inzerát na internete, mali by ste svoje auto adekvátne pripraviť.

Oprava zjavných porúch

Väčšina ojazdených áut má určité chybičky krásy a nemusíte nutne každý škrabanec hneď riešiť. Zjavné chyby, ako napríklad svietiace kontrolky, nefungujúce zámky dverí či poruchy motora by ste ale pred predajom mali nechať určite opraviť. Iba málokto bude chcieť kúpiť auto so zjavnými poruchami.

Veľké upratovanie

Po servisnej príprave sa oplatí venovať čas a námahu dôkladnému upratovaniu. Vysávanie, tepovanie, čistenie zvonku a prípadne aj voskovanie karosérie. Po veľkom upratovaní pôsobí auto omnoho lepšie a zároveň bude väčším lákadlom pre potenciálnych kupujúcich.

cistenie auta

Nezabudnite na poriadne fotky

Fotky v inzeráte sú dôležité, pretože veľa ľudí podvedome „nakupuje očami“. Dajte si preto záležať na správnom osvetlení s dostatočnou kvalitou. Na druhej strane ani s fotkami to netreba preháňať, nemusíte naozaj fotiť každý štítok, 50 a viac fotiek pri inzeráte si zaručene nikto nepozrie.

Zhromaždite čo najviac informácií

Úplná servisná história môže mať na kupujúceho rozhodujúci vplyv. Ak máte vo veciach poriadok, je to pre vás výhoda. Oplatí sa preto určite venovať čas príprave kompletných podkladov k servisu bez ohľadu na to, či bol realizovaný v autorizovaných servisoch alebo inde. Užitočné tiež bude, ak k svojmu autu necháte spraviť preverenie vozidla cez niektorú z online služieb.

Cenu si dôkladne premyslite

Dôležitým parametrom je cena, mala by byť primeraná výbave, roku výroby aj stavu. Pozrite si napríklad predaj áut Bratislava a zistite si, za aké ceny sa autá danej kategórie predávajú. Príliš nízkou cenou prichádzate o peniaze, príliš vysokou zas strácate čas strávený s predajom.

peniaze

Na záver už len odporúčame netlačiť na prípadných záujemcov a nechať si ich všetko dôkladne preveriť. Pozitívnym prístupom získate určite viac ako nátlakom.


Zdroj obrázkov: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.